هنر و تجربه: فیلم سینمایی «موقت» به کارگردانی امیرعزیزی در مشهد مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

در ادامه سلسله نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنر و تجربه، پردیس هویزه مشهد مطابق هفته های گذشته میزبان یکی از این نشست‌ها است . شنبه ۱۰ بهمن ماه، ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم سینمایی «موقت» به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ جلسه نقد و بررسی با حضور امیر عزیزی (کارگردان) و علی علایی (منتقد) برگزار می‌شود.

در خلاصه داستان موقت آمده است: «خانواده‌ایی همزمان با اسباب‌کشی‌شان دچار مشکلی حاد شده و امیر پسر خانواده به یک‌باره غیبش می‌زند، خانواده  پیگیر او شده و می‌فهمند که امیر دچار مشکلی بزرگ شده است، نگاه‌های اعضای خانواده که همه آن‌ها زن هستند، نسبت به دور و اطراف‌شان تغییر کرده و اضطراب شدید آن‌ها را در بر می‌گیرد و زندگی‌شان از آن شکل اولیه خارج می‌شود …»

موقت اولین فیلم بلند سینمایی امیر عزیزی است که سابقه دستیاری کیانوش عیاری، محمدحسین لطیفی و رخشان بنی اعتماد را در کارنامه دارد و تا به حال چندین فیلم کوتاه ساخته است. محوریت فیلم، اسباب کشی و نقل مکان است. امیر عزیزی که از سه سال پیش به دنبال ساخت این فیلم بوده و علت نام‌گذاری موقت برای این فیلم را جابه جایی‌‌ها در زندگی و موقت بودن آن ذکر می‌کند. پگاه آهنگرانی، نازنین فراهانی، طاهره زندیان، ساناز عزیزی ، بابک کریمی و نگار جواهریان از بازیگران موقت هستند.

برچسب‌ها: