هنر و تجربه: اتفاقات هنگام نمایش و نقد وبررسی فیلم «یحیی سکوت نکرد » به کارگردانی کاوه ابراهیم‌پور و با بازیگری فاطمه معتمد‌آریا در کاشان ، شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران را هم به واکنش برانگیخت .

در این بیانیه با عنوان «شهر یاران بود و جای مهربانان این دیار…» آمده است: «نمایش و برپایی جلسه نقد و بررسی یک فیلم دارای مجوزهای قانونی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهری با قدمت و سابقه دیرین تاریخی و فرهنگی، اقدامی شایسته در جهت پیشبرد و تعالی فرهنگ و هنر و راهبردی پر زحمت و اما ارزشمند برای شکستن انحصاری این‌گونه جلسات در تهران است، و می‌تواند به ایجاد فضای مناسب فرهنگی در اقصی نقاط کشورمان و شناخت بیشتر مخاطبان و جوانان مستعد بیانجامد ؛ و البته تضمینی برای همدلی‌های بیشتر و صیانت از آینده فرهنگی این سرزمین پهناور و عظیم به‌وجود آورد. اما این روزها باز هم شاهد برخوردهای عاری از حقیقت مردمی، و تنگ‌نظری‌های غیرمسوولانه و خودسری‌های غیرقانونی در حوزه فرهنگ و سینمای ایران، از طرف عده‌ای معدود از افراد بوده‌ایم که زیبنده مردم این سرزمین و بالاخص شهر خوشنام مذکور نبوده است و نیست. تهاجم و اهانت به میهمان، آن هم در شهر مهربانی‌های “سهراب” اهل کاشان!!! باور کردنی نیست.

این تند‌خویی‌ها، برخوردهای قانونی می‌طلبد و حق تک به تک افراد این سرزمین و دغدغه‌مندان عرصه فرهنگ و هنر است؛ که همه ما می‌خواهیم مراجع قانونی به‌سادگی از کنار آن نگذرند!

از خدا جوییم توفیق ادب…».