هنروتجربه: «ممیرو» دومین همکاری مشترک برادران محقق، هادی و رضا محقق، در بخش هنروتجربه سی‌وچهارمین جشنواره فجر به نمایش در می‌آید.

هادی محقق این فیلم را پس از ساخت «او خوب سنگ می‌زند» که در بخش فیلم‌های اول سی‌ویکمین جشنواره فیلم فجر شرکت داشت و نامزد دریافت سیمرغ بهترین فیلم‌برداری(میثم ریاحی) شد، جلوی دوربین برد. «ممیرو» به زعم سازندگان آن با سبکی متفاوت و نگاهی تازه، داستان تنهایی ایاز، پیرمرد سالخورده و واخورده از زندگی پرمشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی‌اش، با نوه خود روزگار می‌گذراند. او که خود را مسبب همه اتفاقات بد پیرامونش می‌داند، قصد دارد تا به زندگی خود خاتمه دهد. آخرین ساخته هادی محقق تاکنون در جشنواره‌های مختلفی نظیر بوسان کره جنوبی،سائوپائولوی برزیل، لیتوانی، پونا و کرالای هند به نمایش درآمده و دو جایزه معتبر بهترین فیلم بخش جریان‌های نو و بهترین فیلم منتقدان فیپرشی را از جشنواره بوسان دریافت کرده‌است. کسب عنوان بهترین فیلم و و بازیگری جشنواره پونا نیز از افتخاراتی است که این فیلم به تازگی کسب کرده‌است. ممیرو که به گفته کارگردان، از یک خاطره شخصی او برمی‌آید، با بهره‌گیری از فرمی تجربی، قصه زجر آدمی را به تصویر کشیده و به لحاظ بصری، غافلگیری‌هایی را برای مخاطب به همراه دارد. محقق ساخت ممیرو را دارای ریسک بالایی می‌داند و آن را مشابه دوچرخه‌سواری لبه پرتگاه قلمداد می‌کند.
مجید برزگر کارگردان «پرویز» در ساخت ممیرو نقش عمده‌ای داشته و علاوه بر تدوین فیلم، در تهیه‌کنندگی آن نیز مشارکت داشته‌است. از ویژگی‌های این فیلم می‌توان به کم دیالوگ‌ بودن آن اشاره کرد که در روایت بیشتر از ایماژ و زبان تصویر بهره گرفته شده‌است. فیلم از بازیگر چهره‌ای بازی نگرفته اما گفته می‌شود، نقش‌آفرینی یدالله شادمانی در نقش پیرمرد نقش اصلی، از نکات در خور توجه ممیرو است.

هادی محقق (2)

ممیرو/ کارگردان و نویسنده فیلم‌نامه: هادی محقق- مدیرفیلم‌برداری: روزبه رایگا – تدوین: مجید برزگر – طراح صحنه و لباس: حسین قزلباش – طراح چهره‌پردازی: پدرام زرگر – صدابردار: علی عدالت‌دوست – طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی – همکار نویسنده: صابر محمدی – مدیران تولید: سید ابوالحسن صمیمی دوست،حامد غلامی – دستیاراول کارگردان و برنامه‌ریز: هادی دیباجی – منشی صحنه: آزاده فیروزبخت – دستیارتدوین: حمیدرضا برزگر – طراح گرافیک: طاها ذاکر – طراح جلوه‌های ویژه بصری: فرید ناظرفصیحی – عکاس: سعیده شریعتی‌پور – تبلیغات مجازی: امیرمهدی نوری – مشاور رسانه‌ای: اردوان زینی‌سوق- تهیه‌کنندگان: سید رضا محقق و مجید برزگر- بازیگران: یدالله شادمانی، میثم فرهومند، فاطمه بهادر، پریسا واصلی، مهیار آب روان، منوچهر اشکویی، طلوع جهانبازی