هنر و تجربه: آسیف کاپادیا کارگردان مستند موفق «امی» دو پروژه جدید را جلوی دوربین خواهد برد. این دو مستند، یکی به زندگی مارادونا فوتبالیست اسطوره‌ای آرژانتینی و دیگری به راه‌اندازی شرکت خودروسازی رولز رویس، می‌پردازد.

کاپادیا که امسال با مستند «امی» در جوایز اسکار یکی از چهار نامزد بخش بهترین اثر مستند است، در حالی خبر از ساخت فیلم زندگی نامه «مارادونا» داده که قرار است این فیلم در جشنواره برلین به خریداران بین‌المللی معرفی شود. مارتین اسکورسیزی، تهیه‌کنندگی مستند مربوط به شرکت رولز رویس را به عهده گرفته است که نام «روح خاکستری» برای آن در نظر گرفته شده‌است. دو موسس شرکت معروف، چارلز رولز و هنری رویس، در مستند کاپادیا نقش کلیدی خواهندداشت. کاپادیا در مورد همکاری با اسکورسیزی برای ساخت این مستند می‌گوید: «همکاری با اسکورسیزی افسانه‌ای، مشوق بسیار خوبی برای من در این پروژه خواهد بود. شرکت رولز رویس به نوعی زندگی در دنیای غرب را تحت تأثیر قرار داده‌است و خالقان آن، زندگی تو در توی عجیبی داشته‌اند. »
اما مستند دیگر اثری زندگی‌نامه‌ای از شخصی است که لقب بزرگ‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال را یدک می‌کشد: ماردونا. در فیلم «مارادونا» تمامی عوامل مستند «امی» حضور خواهند داشت و خالق امی برای ساخت این فیلم به صدها ساعت ویدئوی دیده نشده از آرشیو شخصی مارادونا دسترسی دارد. او در مورد مارادونا می‌گوید: «او یک رهبر بود و تیم‌هایش را به جایگاه‌های پست و بلند زیادی در طول دوران حرفه‌ای خود رساند و از تمام هوش و زیرکی خود برای برنده شدن استفاده می‌کرد.»
امی، مستند قبلی کارگردان هندی‌الاصل که به زندگی کاری و مرگ تراژیک امی وانهاوس خواننده جوان انگلیسی می‌پردازد رکورد فروش یک مستند در اکران کشورهای بریتانیایی را شکست.