هنر و تجربه: اتحادیه بازیگران سینمای آمریکا که شاخه بازیگری را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهد، بیست و دومین دوره جوایز خود را برگزار و نقش‌آفرینان منتخب سال را معرفی کرد.

تیم بازیگری فیلم «در مرکز توجه» در رقابت با فیلم‌های «هیولاهای بی‌سرزمین»، «کمبود بزرگ»، «از کف خیابان‌های کامپتون» و «ترومبو» توانست جایزه بهترین کست بازیگری را به دست آورد؛ تیمی که متشکل از مایکل کیتون، مارک روفالو، ریچل مک‌آدامز و … بودند.

لئوناردو دی‌کاپریو که به نظر می‌رسد نقش‌آفرینی‌اش در «بازگشته از گور» الخاندرو ایناریتو در فصل جوایز بی‌رقیب باشد، بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. در این بخش، جانی دپ، ادی ردماین، برایان کارنستون و مایکل فاسبندر هم کاندید بودند. بری لارسون هم با کنار زدن کیت بلانشت، هلن میرن، سایروش رونان و سارا سیلورمن، جایزه انجمن بازیگران را در بخش بازیگر زن نقش اول برای فیلم تجربی «اتاق» کسب کرد.

برخلاف نامزدهای اسکار که هیچ رنگین‌پوستی در بین آن‌ها وجود نداشت، انجمن بازیگران اما سیاه‌پوستان متعددی را برگزیده کرد؛ ادریس البا در شب جوایز انجمن بازیگران دو عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای «هیولاهای بی‌سرزمین»، و بهترین بازیگری یک فیلم یا سریال تلویزیونی را برای «لوتر» به دست آورد. آلیشا وایکندر بازیگر «دختر دانمارکی» در شاخه بازیگری مکمل زن، کوین اسپیسی در شاخه بهترین بازیگر سریال درام برای «خانه پوشالی»، کوئین لطیفا برای «بتسی» در شاخه بازیگر زن فیلم یا سریال تلویزیونی، دیگر برگزیده‌های مهم اتحادیه بازیگران سینمای آمریکا بودند.

اولین دوره جوایز این اتحادیه در سال ۱۹۹۵ اهدا و امسال بیست و دومین دوره آن برگزار شد.