هنر و تجربه: شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین اسامی گروه داورانی که باید تحت هدایت مریل استریپ، فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره را قضاوت کنند، اعلام کرد.

در لیست اعلام شده نام شش سینماگر مطرح به چشم می‌خورند: نیک جیمز سردبیر نشریه سایت‌اندساوند، کلایو اوون بازیگر انگلیسی، آلبا رورواچر بازیگر ایتالیایی، مالگورژاتا شوموفسکا کارگردان لهستانی، بریژیت لاکومب عکاس فرانسوی و لارس آیدینگر بازیگر آلمانی چهره‌هایی هستند که به عنوان داوران این دوره انتخاب شده‌اند.

اختصاص دادن برنامه‌هایی ویژه برای مرور کارنامه اتوره اسکولا، آلن ریکمن و دیوید بوئی، سه هنرمندی که در ماه گذشته از دنیا رفتند، از اقدامات جدیدی است که مسئولین برگزاری جشنواره برلین برای بزرگداشت سینماگران بزرگ در نظر گرفته‌اند. برلین امسال با افزایش تهدید حملات تروریستی در اروپا‌، این رویداد سینمایی را با تدابیر ویژه امنیتی برگزار می‌کند.

امسال در مجموع ۲۳ فیلم در بخش مسابقه جشنواره برلین حضور دارند که از میان آن‌ها ۱۸ فیلم بخت دریافت جوایز خرس طلایی و خرس نقره‌ای را دارند. «اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی هم یکی از این فیلم‌هاست که با آثار فیلم‌سازان شاخصی نظیر توماس وینتربرگ، دنیس تانوویچ، جف نیکولز، جانفرانکو رزی و آندره تشینه رقابت می‌کند. طبق اعلام قبلی فیلم «درود بر سزار» ساخته جوئل و اتان کوئن افتتاح کننده برلین است که در بخش غیررقابتی به نمایش درمی‌آید. شصت‌و‌ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از  ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) به ریاست مریل استریپ بر هیأت داوری برگزار می‌شود.