هنر و تجربه: جورج میلر، کارگردان فیلم تحسین‌شده «مکس دیوانه: جاده خشم» رییس هیأت داوری شصت‌ونهمین دوره جشنواره فیلم بین‌المللی کن شد.

میلر سال گذشته «مکس دیوانه» را برای اولین بار در بخش غیررقابتی کن به نمایش درآورد که با استقبال مخاطبین روبه‌رو شد به طوری که اکنون در ده رشته اسکار، از جمله بهترین فیلم و کارگردانی نامزد کسب مجسمه طلا است. این کارگردان ۷۰ ساله در سال ۲۰۰۶ نیز با «خوش‌قدم» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین انیمیشن سال شده بود. او سابق بر این، دو بار نیز در جمع اعضای هیات داوران جشنواره کن حضور داشته‌است که بار اول به سال ۱۹۸۸ به ریاست اتوره اسکولا و بار دوم به سال ۱۹۹۹ به ریاست دیوید کراننبرگ برمی‌گردد.

انتخاب میلر، به عنوان یک سرگرمی‌ساز، لیست رؤسای هیأت داوران کن را در طول ادوار گذشته متنوع‌تر کرد و نام او را در کنار سینماگرانی نظیر جین کمپیون، استیون اسپیلبرگ، نانی مورتی، تیم برتون، کوئنتین تارانتینو،  لوک بسون، دیوید لینچ، مارتین اسکورسیزی،فرانسیس فورد کاپولا، کلین ایستوود، رومن پولانسکی، ویم وندرس و …. قرار داد.

سال گذشته جوئل و ایتن کوئن ریاست کن را بر عهده داشتند و نخل طلای بهترین فیلم را به «دیپان» ساخته ژاک اودیار اهدا کردند. شصت‌ونهمین دوره جشنواره فیلم کن، از ۱۱ تا ۲۲ می (۲۲ اردیبهشت تا دوم خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود.