هنر و تجربه: سومین روز جشنواره هم به سرعت گذشت و در چهارمین روز برگزاری جشنواره به سراغ مرور کوتاه رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب رفتیم.

در روزنامه سینما یادنامه‌ای برای فیلم «نیم‌رخ‌ها» به کارگردانی ایرج کریمی از زاویه دید عوامل فیلم منتشر شده است. بهاران بنی احمدی (بازیگر)، علی حضرتی (تهیه‌کننده)، شورا کریمی (ساخت موسیقی) و سیامک کاری نژاد (طراح صحنه و لباس) از کسانی هستند که نامشان در این یادنامه به چشم می‌خورد. بنی‌ احمدی راجع به نیمرخ‌ها و همکاری در آخرین اثر ایرج کریمی گفت:« نیمرخ‌ها برای من تجربه ماندگار شد. امروز دیگر ایرج کریمی بین ما نیست و این فیلم آخرین اثر سینمایی ایشان است که افتخار همکاری با ایشان را داشتم. تواضع جز جدا نشدنی مرحوم کریمی بود. درست نمی‌دانم که چگونه حسم را از حضور در این پروژه بیان کنم. نکته جذاب برایم در این فیلم این است که همکاری دوباره با سحر دولتشاهی داشتم که بعد از حدود یک دهه مجددا اتفاق افتاد. » نیمرخ‌ها امروز در کاخ جشنواره، در بخش هنر و تجربه به نمایش درخواهد آمد.

در قسمتی دیگر از روزنامه سینما نقدی به قلم حسام نصیری و علی فرهمند بر فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» به کارگردانی مجید برزگر منتشر شده است. نصیری در یادداشتش نوشته است:« برزگر سعی کرده با کاستن از گفتار شخصیت اصلی  به نوعی روایت محوری را از درون تهی کند و ساختاری صرفا متکی بر میزانسن بنا نهد اما روایت الکن مانع تجسد ایده اصلی برزگر می‌شود و هم‌چنین رابطه مخاطب با فیلم را مختل می‌کند. » همچنین فرهمند در یادداشتش آورده است:« ریتم کند فیلم، تناسبی منطقی با روایت فیلم ندارد. فقط به خاطر اینکه کاراکتر اصلی، یک پیرمرد فرسوده و بیمار است، تماشاچی در لحظه لحظه‌های زندگی یکنواخت شریک شود اما سوال اصلی این است که چنین پیرمرد بیماری چطور می‌تواند در خانه همسایه‌اش حرکات موزون انجام دهد و در نهایت دست به قتل همسایه‌اش بزند؟».

در خبرگزاری مهر نیز معرفی «نیمرخ‌ها» آخرین ساخته ایرج کریمی منتشر شده است.