هنر و تجربه: نشریه‌های معتبر گاردین و ورایتی از فیلم «فروشنده» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی فیلم‌ساز بین‌المللی و برنده اسکار کشورمان نوشتند.

گاردین در خبری با تیتر «اصغر فرهادی دوباره در تهران در حال فیلم‌برداری درام اجتماعی بعدی خود» آورده که فروشنده، داستان ارتباط پریشان و آشفته یک زوج جوان در ایران امروز را روایت می‌کند. گاردین نوشته است: «هفتمین فیلم فرهادی با نام فروشنده در مورد این است که تغییرات اجتماعی چطور می‌تواند خشونت آدم‌ها را بیشتر کند. این فیلم فرهادی را به تهرانی می‌برد که درام تحسین‌برانگیز و برنده اسکار “یک جدایی” را در آن ساخته است. همچون فیلم‌های قبلی فرهادی، این فیلم هم در طول یک قصه، بافت‌های اجتماعی  ایران را با تمی اخلاقی در هم‌ آمیخته است». در حالی که نزدیک به دو ماه از آغاز فیلم‌برداری فروشنده گذشته و عکس‌هایی از صحنه‌های فیلم هم منتشر شده اما گاردین در خبر خود اعلام کرده که هنوز از تیم بازیگری پروژه، اطلاعی در دست نبوده و زمان اکران هم مشخص نیست.

فرهادی همچنین در مورد اثر جدیدش به ورایتی گفته است: «هم‌چون فیلم‌های قبلی‌ام، فروشنده به این می‌پردازد که چالش‌ها و دوراهی‌های اجتماعی چطور می‌توانند منجر به سقوط و زوال برخی آدم‌ها شوند».

کمپانی ممنتو فیلمز تهیه‌کنندگی فروشنده را همچون «گذشته» فیلم قبلی فرهادی برعهده دارد و حق فروش بین‌المللی و پخش آن در فرانسه را هم به دست گرفته است. شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازیگران اصلی فروشنده هستند.