هنر و تجربه: سال‌هاست که سینمای ایران به حضور چهره جدید در عرصه های مختلف و به ویژه بازیگری نیاز دارد.از میان فیلم‌های امسال بخش هنرو تجربه جشنواره فجر، «چهارشنبه» فیلمی است که یک بازیگر موفق و حالا دیگر ستاره سینمای ایران را در کنار یک چهره جدید قرار داده است. شهاب حسینی و آرمان درویش در این فیلم نقش دو برادر را دارند که درگیر یک اختلاف خانوادگی هستند. آرمان درویش در اولین نقش بازیگری خود در این فیلم نقش اصلی را برعهده دارد. با این بازیگر سی ساله به بهانه نمایش فیلمش در بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر صحبت کرده‌ایم.

 
چطور وارد این پروژه سینمایی شدید و نقشی که بازی کردید چه ویژگی‌هایی داشت؟
دلیل حضور من در این فیلم قطعا دستوری بود که برادرم شهاب حسینی داد و اطاعت امر کردم.  خودِ نقشِ طاهر، به علت تنش درونی و بیرونی آن، نقش دشواری بود. شخصیت طاهر شخصیت پرتنشی است. آدمی واکنشی است که دنیای برای خودش ساخته و با همه می‌جنگد و فقط به انتقام خودش فکر می‌کند. سعی کردم برای نقش طاهر از تمام تابوها و  ذهنیت‌هایی که در سینمای پیش و پس از انقلاب در تصویر کردن این قشر ایجاد شده دوری کنم. قشری که به علت بضاعت مالی در تنگنا هستند در سینما با گویش خاص و اغراق در میمیک نشان داده می‌شوند. سعی کردم از همه این ذهنیت‌ها دور بشوم.

پس شهاب حسینی زودتر از شما وارد پروژه شد و انتخاب شما به توصیه او بوده. آشنایی شما با شهاب حسینی به چه ترتیب بود؟
بله انتخابم به پیشنهاد شهاب حسینی بود. من و ایشان سال‌های زیادی است که با هم دوست هستیم و شهاب حسینی برای من مثل برادر است. همیشه به من می‌گفت تو باید بازی کنی و سر این فیلم من را پیشنهاد کرد و من هم حرف ایشان را قبول می‌کنم. این اولین تجربه بازیگری من در سینما بود.

فیلم چیزی که انتظارش را داشتید از آب درآمد؟ فیلم را دیده‌اید؟
یک بار در یک جمع محدودی فیلم را دیدم. نمایشی در شهرفرش برای جذب اسپانسر برگزار شد که من هم آن‌جا فیلم را دیدم. خدا را شاکر هستم که بازخوردهای خوبی داشته است. این که ما بگوییم دُرّ گرانی داریم کار درستی نیست اما بازخوردهایی که از منتقدین و روزنامه‌نگاران گرفته گویا مثبت بوده و فیلم را دوست داشته‌اند. امیدوارم که مردم هم در جشنواره از فیلم راضی باشند.

بازیگری را ادامه می‌دهید؟
من خودم وقتی جوان بودم به بازیگری علاقه داشتم ولی در سال‌های اخیر به بازیگری به عنوان راهی فکر می‌کردم که از طریق آن بتوانم فیلم خودم را بسازم.