هنروتجربه: الخاندرو ایناریتو، سازنده «بازگشته از گور» برای دومین سال متوالی توانست جایزه بهترین کارگردانی انجمن کارگردانان آمریکا را به دست بیاورد و شانس خود برای کسب اسکار این رشته را افزایش دهد.

شصت و هشتمین دوره جوایز انجمن کارگردانان آمریکا در حالی جوایز خود در بخش‌های مختلف را اعلام کرد که ایناریتو حالا با کسب جایزه بهترین کارگردانی فیلم بلند از آن، در کنار کسب گلدن گلوب کارگردانی، شانس اول موفقیت در اسکار به حساب می‌آید. کارگردان مکزیکی سال گذشته نیز برای «بردمن» موفق به کسب این جایزه مهم سینمایی شده‌بود و امسال رقبایی چون ریدلی اسکات سازنده «مریخی»، تام مک کارتی برای «در مرکز توجه»، جورج میلر استرالیایی برای «مکس دیوانه:جاده خشم» و آدام مک‌کی برای «کمبود بزرگ» را کنار زد.
الکس گارلند هم برای ساخت فیلم تحسین شده «اکس ماشینا» در بخش بهترین کارگردان فیلم اولی، جایزه خود را از دستان استیون اسپیلبرگ دریافت کرد. اسپیلبرگ قبل از اهدای جایزه، درباره سابقه انجمن کارگردانان گفت اگر این جایزه سالیان دور نیز وجود داشت، می‌توانست به اورسن ولز برای ساخت «همشهری کین» اعطا شود. بین مستندسازان هم متیو هاینمن برای ساخت مستند نامزد اسکار «کارتل لند» برگزیده شد.
در این مراسم به هر یک نامزدهای بخش کارگردانی بهترین فیلم بلند یک مدال اعطا شد و بدین ترتیب لئوناردو دی‌کاپریو به ایناریتو، راشل مک آدامز به آدام مک‌کی، مت دیمون به ریدلی اسکات و  جان فاواربو با همراهی تام هاردی و چارلیز ترون نیز به جورج میلر مدال تقدیر اهدا کردند.
اهمیت جوایز انجمن کارگردانان آمریکا از آن جهت است که در طول ۶۷ دوره گذشته این رویداد سینمایی فقط در هفت مورد برنده جایزه اصلی آن با برنده جایزه اسکار بهترین فیلم یکسان نبوده‌است.