هنروتجربه: «گاهی» سومین فیلم بلند سینمایی محمدرضا رحمانی پس از «دلخون» و «ستایش» به حساب می‌آید که به نوعی هم متفاوت‌ترین تجربه کارگردانی او است.

این فیلم سلفی سینمایی در شمال کشور مقابل دوربین رفته و برای اولین در یک رکورد شکنی دوربین روی دست بازیگران این فیلم می‌چرخد و پای فیلم‌بردار در میان نیست. در «گاهی» فریبرز عرب نیا،مهدی پاکدل،اندیشه فولادوند، آزاده صمدی، عاطفه نوری و ایمان افشاریان به ایفای نقش پرداخته‌اند و داستان سه زوج ایرانی در آن روایت می‌شود که در پایان حضور خود در یک مهمانی با تراژدی روبه‌رو می‌شوند. از ویژگی‌های این فیلم سینمایی که به صورت سلفی فیلم‌برداری شده حذف کامل فیلم‌بردار برای اولین بار و همچنین بلندترین پلان ثابت روی سه پایه است.
به گفته امیرپورکیان،تهیه کننده  «گاهی»، این فیلم صرفا برای نمایش در گروه هنروتجربه و حضور در جشنواره‌های بین‌المللی معتبر ساخته شده‌است. پورکیان پیش از این نیز تهیه‌کنندگی فیلم سینمایی «خنده‌های آتوسا» به کارگردانی علیرضا فرید را بر عهده داشته که این فیلم نیز به عنوان رکورددار کمترین مدت فیلم‌برداری طی چهار روز در یک قطار برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس ارسال شده‌است.

گاهی

محمدرضا رحمانی در گفت‌وگو با هنروتجربه اذعان کرد که به دلیل فضای تجربی کار و اولین بودن در نوع خود، ایده‌های زیادی در حین کار از سوی گروهتولید پیشنهاد می‌شده و روش‌ها و فرم‌های بسیاری تست زده شده تا نتیجه نهایی حاصل شود؛ به دلیل فیلم‌برداری فیلم توسط بازیگران، حتی در ابتدا قرار بوده تا از یک یا چند فیلم‌بردار به عنوان بازیگر نقش‌های فیلم استفاده شود که به دلایلی این اتفاق نیفتاده‌است. رحمانی شعار فیلم را این‌گونه عنوان می‌کند: «گاهی وقت‌ها خوب است آدم‌ها چشم‌های‌شان را به روی یک چیزهایی ببندند. در دنیای پیچیده امروزی دغدغه‌ها و تنش‌های بسیاری وجود دارد. آدم‌ها در قبال یکدیگر مسئولیت دارند. سرنوشت آدم‌های اطراف‌مان را همین رفتارها و گفتارهای روزمره‌مان دچار تغییر می‌کند. فکر می‌کنم شعار فیلم ما همین باشد.»
در اولین نمایش این فیلم در جشنواره سی وچهارم فیلم فجر از پوستر جدید فیلم که توسط مهدی پاکدل طراحی شده‌بود، رونمایی شد.

گاهی/ کارگردان: محمدرضا رحمانی- نویسنده: آرش عباسی – فیلم‌برداران: فریبرز عرب نیا، مهدی پاکدل، اندیشه فولادوند – دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: محسن دین محمد – تدوین: شاهین یارمحمدی – مدیر نورپردازی: مهرداد مقیمی – صدابردار: محمد شاهوردی – صداگذار: حامد جلالی – ‌عکاس: مهدی دلخواسته – مشاور رسانه‌ای: احسان عباسی – مشاور پروژه: رضا کیانیان – تهیه‌کننده: امیر پورکیان – محصول خانه فیلم پروان- بازیگران: فریبرز عرب‌نیا، مهدی پاکدل، اندیشه فولادوند، آزاده صمدی، عاطفه نوری،ایمان افشاریان