هنروتجربه: هفته نشست‌های تخصصی «سینمای مستند» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر هفته نشست‌های تخصصی «سینمای مستند» از سوی انجمن تهیه‌‌کنندگان سینمای مستند ایران و انجمن مستندسازان سینمای ایران با همکاری دبیرخانه سی‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر (بخش مستند) و خانه‌ هنرمندان ایران از ۱۸ تا ۲۱ بهمن در محل این خانه برگزار می‌شود.

در نخستین روز یکشنبه ۱۸ بهمن، نشست سینمای مستند با عنوان «ما و چشم اندازهای تازه دنیای فیلم و سینما» با حضور محمدعلی حسین نژاد، «روبرت سانکویست» مدیر ارشد شبکه بین‌المللی توزیع فیلم و محصولات رسانه‌ای در اروپا، علیرضا شجاع نوری و «سعید رشتیان» رئیس هیات مدیره انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در تالار استاد شهناز برگزار می‌شود. در این نشست موضوعاتی همچون روندها و رویکردهای جدید در حوزه‌های تولید، عرضه و نمایش، تحولات جاری و جدید در علایق، رفتارها و عادات مخاطبان فیلم و مصرف کنندگان محصولات رسانه‌ای در دنیای امروز، اهمیت روزافزون و ضرورت گسترش همکاری‌های بین‌المللی در عرصه فیلم و سینما و فرصت ها و چالش‌های سینمای مستند در بستر تحولات و رویکردهای جدید مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرند.

در دومین روز (دوشنبه ۱۹بهمن)، نشست سینمای مستند با عنوان «مستندهای اجتماعی» با حضور روبرت صافاریان، مینا کشاورز و پوریا جهانشاد از ساعت۱۰ تا ۱۳ در تالار استاد شهناز برگزار می‌شود.در این نشست به موضوعاتی نظیر مستند اجتماعی و منتقدان آن، آیا مستند می‌تواند دنیا را عوض کند؟ چگونه مستندهای اجتماعی می‌توانند تاثیرگذار باشند و جامعه را تغییر دهند؟ و مستند جامعه‌شناختی؛  ابزار واسازی واقعیت اجتماعی پرداخته می‌شود.

 عنوان سومین روز نشست (سه‌شنبه ۲۰بهمن)، «فرصت‌ها و موانع سینمای مستند ایران» است که با حضور محمد تهامی نژاد، پیروز کلانتری و مهدی گنجی از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در تالار استاد شهناز برگزار می‌شود.موضوعات این نشست هم فیلم مستند و سینمای مستند و پخش فیلم به صورت شخصی، استفاده از پلتفرم‌های جدید پخش فیلم، فیلم‌های بدون سرمایه گذار در ایران هستند.

در آخرین روز نیز (چهارشنبه ۲۱ بهمن)، نشست سینمای مستند با عنوان «نمایش یا اکران در مستندهای سینمایی» با حضور محمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، امیرحسین علم الهدی دبیر شورای سیاست‌گذاری هنروتجربه و جعفر صانعی مقدم نایب رئیس هیات مدیره انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در تالار استاد شهناز برگزار می‌شود.

هفته نشست‌های تخصصی «سینمای مستند» از ۱۸ تا ۲۱ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در تالار استاد شهناز به نشانی خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران برگزار می شود. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است