هنر و تجربه: جوئل و اتان کوئن با جدیدترین فیلم خود «درود بر سزار» به فروش بالایی رسیدند و در هفته گذشته مقام اول گیشه سینمای مستقل خارجی را به دست آوردند.

«درود بر سزار» که داستان خود را در دهه ۱۹۵۰ روایت می‌کند، در اولین هفته اکران خود در دو هزار و ۲۳۲ سالن، ۱۱ میلیون و ۴۴۰ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش پنج هزار و  ۱۲۵ دلار در هر سالن رسید. قصه این فیلم در مورد یک مدیر استودیوی فیلم‌سازی است که با وجود مشکلات فراوان باید ستاره‌های فیلم جدیدش را کنار هم نگه دارد. جاش برولین، جورج کلونی و اسکارلت یوهانسون بازیگران درود بر سزار هستند.

رتبه دوم جدول هم در اختیار فیلم «انتخاب» ساخته راس کتز است. «انتخاب» هم اولین هفته اکران خود را در دو هزار و ۶۳۱ سالن پشت سر گذاشت و ۶ میلیون و ۸۵ هزار دلار فروخت. متوسط فروش این فیلم، دو هزار و ۳۱۳ دلار در هر سالن بوده است. انتخاب، داستان یک زوج را در دهکده‌ای به تصویر می‌کشد که پس از سالها زندگی مشترک، درگیر و دار جدا شدن از یکدیگر هستند. بنجتمین واکر و ترسا پالمر بازیگران انتخاب هستند.

فیلم سینمایی «سواری داوطلبانه ۲» یازدهمین فیلم سینمایی تیم استوری در مقام کارگردان هم در جایگاه سوم قرار دارد. این فیلم در چهارمین هفته اکران خود در دو هزار و ۱۷۲ سالن، ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش دو هزار و ۸۱ دلار در هر سالن رسید. قصه این فیلم که آیس کیوب و کوین هارت در آن نقش آفرینی می‌کنند، در مورد همراهی دو دوست با یکدیگر برای دستگیری سرکرده باند مواد مخدر ایالت آتلانتای آمریکاست.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی به ترتیب به فیلم‌‌های «پسر» با چهار میلیون و ۹۸ هزار دلار، «پدربزرگ ناقلا» با چهار میلیون و ۵۰ هزار دلار، «پنجاه طیف سیاه» با دو میلیون و ۱۸۵ هزار دلار، «کمبود بزرگ» با یک میلیون و ۷۸۰ هزار دلار، «بروکلین» با یک میلیون و ۱۲۵ هزار دلار ، «در مرکز توجه» با ۸۴۴ هزار دلار و «اتاق» با ۷۸۲ هزار دلار فروش اختصاص دارد.