هنر و تجربه: جوایز فیلم گویا که معادل اسکار در سینمای اسپانیا محسوب می‌شود در حالی به برگزیدگان بخش‌های مختلف رسید که فیلم سینمایی «ترومن» به کارگردانی سسک گی برنده پنج جایزه از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد برای ریکاردو دارین شد.

همچنین جوایز گویای بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد نیز به این فیلم اعطا شد. «هیچ کس شب را نمی‌خواهد» ساخته ایزابل کوآکست که سال گذشته در افتتاحیه جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد نیز برنده سه جایزه بهترین طراحی صحنه، بهترین موسیقی، و بهترین گریم شد و جایزه بهترین طراحی لباس نیز به فیلم «قطب شمال» با بازی ژولیت بینوش رسید. ناتالیا دی مولینا بازیگر  «زندگی با چشمان بسته آسان است» ساخته دیوید تروبا، در این دوره جوایز گویا عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن را در رقابت با بینوش به نام خود ثبت کرد.

درام فرانسوی «موستانگ» به کارگردانی دنیز گامزه ارگوون که به عنوان نماینده سینمای فرانسه نامزد کسب اسکار بهترین فیلم خارجی است، با رای اعضای آکادمی فیلم اسپانیا، جایزه بهترین فیلم اروپایی غیر اسپانیایی را به دست آورد و «پرچم را به دست آور» هم برگزیده بخش انیمیشن بود. جوایز گویا سی‌امین دوره خود را پشت سر گذاشت.

برچسب‌ها: