هنر و تجربه: تیری فرمو مدیر هنری جشنواره بین‌المللی فیلم کن، با انتشار متنی در سایت رسمی این فستیوال خروجش از سمت مدیریت را تکذیب کرد.

در هفته گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر این‌که فرمو برای حضور در بخش خصوصی سینما، مدیریت کن را رها خواهد کرد در برخی رسانه‌ها، خصوصاً رسانه‌های فرانسوی منتشر شد که ادعا می‌کرد مدیر کن، سمت خود در این جشنواره و ریاست انستیتو فیلم لومیر را به قصد فعالیت در یک شرکت بزرگ فرانسوی در حوزه سرگرمی و رسانه ترک می‌کند. فرمو در متنی که روی سایت رسمی جشنواره کن قرار داده ضمن تأیید پیشنهادهای کاری وسوسه‌انگیزی که در هفته‌های گذشته به او شده، آورده است: «خیلی فکر کردم و تصمیم گرفتم که در کن و لومیر بمانم و به مخاطبان و هنرمندان جهانی صنعت سینما خدمت کنم».

کانال پلاس و شرکت ارتباطات اورنج(Orange) که به تازگی در حال گسترش بخش سینمای خود هستند دو کمپانی‌ای هستند که گفته می‌شود قصد جذب فرمو را داشتند. مدیر کن در بیانیه خود از پیر لسکور، برتران تاورنیه و مشاور فرهنگی رییس جمهور فرانسه به خاطر راهنمایی‌های‌شان تشکر کرده است.تیری فرمو ۵۵ ساله در سال ۲۰۰۰ در سمت مدیر هنری به جشنواره کن پیوست و در سال ۲۰۰۷ نیز مدیر عامل این فستیوال معتبر فرانسوی شد.

برچسب‌ها: