هنر و تجربه: محمد رحمانیان کارگردان «سینما نیمکت» با اشاره به اینکه در ساخت این فیلم گروه خوبی در کنارش بوده است، عنوان کرد هر اثری جهان خودش را دارد و مهم این است که بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند.

محمد رحمانیان کارگردان فیلم سینمایی «سینما نیمکت» درباره اینکه چرا برای ساخت اولین فیلم سینمایی‌اش به سراغ موضوعی در ارتباط با خودِ سینما رفته و در واقع ادای دینی به جهان سینما داشته است به مهر گفت:« در واقع قرار نبود «سینما نیمکت» اولین فیلم سینمایی من باشد. قرار بود اولین فیلمم را ۱۵ – ۲۰ سال قبل بسازم اما هر بار شرایطی پیش آمد که فرصت برای تولید آن فراهم نمی‌شد.»

او در ادامه توضیح داد:« آخرین موردی که قرار بود به فیلم تبدیل شود و نشد فیلمی بر اساس رمان مصطفی مستور با نام «استخوان خوک و دست های جذامی» به تهیه کنندگی منوچهر محمدی بود که در نهایت منتفی شد. برای ساخت این فیلم حتی تا مرحله تست دوربین هم پیش رفتیم ولی نشد. شرایط هیچگاه به دلخواه ما نیست به این معنی که یا فیلم‌نامه ایراد دارد یا سرمایه گذار ندارید و یا مشکلات دیگری سر راه قرار می‌گیرد اما هرگاه این امکان به وجود بیاید یکی از ده‌ها طرحی را که برای فیلم‌سازی دارم، انتخاب می‌کنم.»

رحمانیان اضافه کرد:«برای ساخت «سینما نیمکت» بخت با من یار بود و از حمایت حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی گرفته تا حمایت سرمایه گذار برخوردار بودم. حضور تورج منصوری به عنوان تهیه‌کننده و مدیر فیلم‌برداری، محسن شاه ابراهیمی به عنوان مدیر هنری فیلم و گروه همیشگی که من در تئاتر دارم نیز از جمله شانس‌های من برای ساخت این فیلم سینمایی بود. نمی‌دانم آیا در آینده هم چنین شانسی به من رو خواهد کرد یا خیر. »

کارگردان نمایش «عشقه» درباره استفاده از اعضای گروه تئاترش به عنوان بازیگر در این فیلم سینمایی بیان کرد:« البته بازیگران «سینما نیمکت» قبل از حضور در این فیلم تجربیات سینمایی زیادی داشتند از علی عمرانی گرفته تا مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد و اشکان خطیبی. شاید در میان این دوستان از همه کم سابقه‌تر خودِ من بودم و در حقیقت این هنرمندان لطف کردند و در فیلم من حضور پیدا کردند.»

رحمانیان درباره فضاسازی فیلمش و فاصله گرفتن از لوکیشن‌های محدود و آپارتمانی در اولین فیلمش توضیح داد:«معتقدم هر فیلمی جهان خودش را دارد. ممکن است جهان یک فیلم در یک آپارتمان خلاصه شود یا در خانه‌ای در جنوب شهر و یا در فضاهای حاشیه‌ای تهران. من زیاد مخالفتی با فیلم‌های آپارتمانی ندارم و به نظرم ساخت این فیلم‌ها بسیار هم خوب است به عنوان نمونه چند روز قبل فیلم «ابد و یک روز» را دیدم که بیشتر فیلم در یک خانه قدیمی در جنوب شهر اتفاق می‌افتاد و بسیار هم فیلم خوبی بود. مهم این است که جهان فیلم از طرف مخاطب قابل رویت و حس کردن باشد.»

او در پایان صحبت‌هایش درباره زمان اکران این فیلم بیان کرد:« در حال حاضر تورج منصوری تهیه‌کننده فیلم در مسافرت به سر می‌برد بنابراین بعد از بازگشت او برای اکران فیلم تصمیم می‌گیریم. »