هنروتجربه: «مل گیبسون» بازیگر و کارگردان هالیوودی به عنوان یکی از اعضای هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «تراپفست» استرالیا انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، جشنواره فیلم کوتاه «تراپفست» قرار بود در ماه دسامبر ۲۰۱۵ برگزار شود اما به دلیل آنچه مدیریت غیرمسئولانه منابع مالی عنوان شد، این جشنواره در این تاریخ برگزار نشد.حالا قرار است بیست‌و‌چهارمین دوره این روبداد با دوماه تاخیر، از ۱۴ فوریه ۲۰۱۶(۲۵ بهمن) با حضور «مل گیبسون» کلید بخورد.
بازیگران استرالیایی «سایمون بیکر» و «ربکا گیبنی»، «دان مک آلپاین» تصویربردار و همچنین «ژاکلین مورهاوس» کارگردان استرالیایی در کنار «مل گیبسون»  هیات داوران بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «تراپفست» را تشکیل می‌دهند.
«گیبسون» در حال حاضر در استرالیا مشغول ساخت دومین فیلم جنگی حماسی خود به نام «لبه اره» است که در آن «ترسا پالمر»، «لوک بریسی» و «سم وسینگتون» ایفای نقش می کنند.
این سینماگر استرالیایی که در سال ۲۰۰۵ با فیلم «شجاع‌دل» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی شده است، در واکنش به انتخابش به عنوان یکی از اعضای هیات داوران این رویداد معتبر سینمایی در عرضه فیلم کوتاه گفت:‌ «جشنواره فیلم «تراپفست» در طول ۲۳ دوره گذشته عنوان یک سکوی پرش برای فیلم سازان جوان عملکرد باورنکردنی داشته است و من از حمایت از این جشنواره بسیار خوشحال هستم.»
«مل گیبسون» علاوه‌بر کسب ده‌ها جایزه مختلف از بزرگ ترین جشنواره‌های دنیا، جوایز و افتخارات بزرگ دیگری نیز کسب کرده‌ است که از مهم ترین آن ها می‌توان به دریافت بالاترین نشان افتخار کشور استرالیا در سال ۱۹۹۷، عنوان قدرتمندترین و پرنفوذترین ستاره سینمای جهان از سوی نشریه فوربس در سال ۲۰۰۴ و کسب رتبه دوازدهم در میان ۱۰۰ بازیگر برتر سینمای جهان اشاره کرد.

جشنواره فیلم کوتاه «تراپفست» که به یکی از رویدادهای سینمایی تاثیرگذار و مهم در عرصه فیلم کوتاه جهان تبدیل شده است، سالانه توانایی جذب ۱۵۰ هزار مخاطب را دارد.