هنروتجربه: آئین اختتامیه سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر عصر امروز ۲۲ بهمن در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور علی جنتی وزیر ارشاد، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و تعدادی از مدیران سینمایی و جمعی از سینماگران آغاز شد.

کارگردانی این مراسم را که هم اکنون در برج میلاد در حال برگزاری است، محمد پرویزی برعهده دارد و اجرای با محمد سلوکی است. طبق وعده‌ای که در مراسم افتتاحیه داده شد، قرار نیست، هیچ مسوول و مدیری در مراسم اختتامیه سخنرانی کند. در ابتدای مراسم و پس از تلاوت قرآن مجید، محمد حیدری دبیرسی‌وچهارمین جشنواره‌ فیلم فجر نامه‌ای خطاب به خودش را قرائت کرد و در ادامه با پخش یک کلیپ برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره اعلام شدند.

در بخش انیمیشن ضمن تقدیر از مجید اسماعیلی برای ساخت انیمیشن «پادشاه آب»، از حامد کاتبی برای «در مسیر باران» تقدیر شد. جایزه ویژه بهترین انیمیشن به محمد امید همدانی برای انیمیشن «فهرست مقدس» تعلق گرفت.

در بخش مستند سیمرغ بهترین کارگردانی مستند به مهرداد اسکویی برای کارگردانی «رویاهای دم صبح» اهدا شد. سیمرغ بهترین فیلم مستند هم به « A175 » به تهیه‌کنندگی بهروز نورانی‌پور تعلق گرفت. سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری مستند به رضا تیموری برای تصویربرداری فیلم اهالی خیابان یک طرفه اهدا شد.

در بخش نگاه نو سیمرغ بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای کارگردانی «ابد و یک روز» اهدا شد. جایزه‌ ویژه هیات داوران این بخش به محمد حسین مهدویان برای فیلم «ایستاده در غبار» تعلق گرفت. سیمرغ بهترین فیلم بخش نگاه نو هم به «ابد و یک روز» به تهیه‌کنندگی سعید ملکان اهدا شد.