هنروتجربه: دوره جدید اکران گروه هنروتجربه با نمایش فیلم «آمین خواهیم گفت» از ۲۳ بهمن آغاز می‌شود. چهارمین ساخته سامان سالور که در جشنواره بیست ونهم فجر در سال ۸۹ به نمایش درآمد تا امروز راهی به پرده سینماها نیافته بود. سالور در این فیلم به سراغ فضایی غیرشهری و محیطی بدوی رفته‌است.

فیلم در ایستگاه متروکه تنگ هفت، منطقه‌ای دورافتاده و صعب‌العبور بین خوزستان و لرستان، ساخته شده‌است. ایستگاهی که راه ماشین‌رو برای دسترسی ندارد و تنها از طریق قطار رفت‌وآمد به آن ممکن است. سالور که خود بروجردی است با شناخت از این منطقه فیلم‌نامه خود را نوشته است.داستان این فیلم درباره اتفاقاتی است که خراب شدن پل این ایسنگاه رقم می‌زند:« پل ایستگاه تنگ هفت خراب شده و هنوز تعمیر نشده‌است. در این فاصله تنها راه عبور از رودخانه خروشان وسیله‌ای ساده و ابتدایی به نام گرگر است که می‌تواند مسافران و کالاها را از رودخانه عبور دهد. حسن مسئول این دستگاه است و حالا که همه به او نیاز پیدا کرده‌اند، احساس قدرت می‌کند. نزدیک‌ترین دوست حسن، اصغر فرشته است که در قطار محلی دست فروشی می‌کند و گاهی در محل زندگی حسن در یک قطار سوخته می‌خوابد و باعث اختلاف با قادر قمی (با بازی محمود نظرعلیان) می‌شود که خودش را صاحب قطار سوخته می‌داند. یک کارمند اداره راه‌آهن (با بازی فرزاد حسنی) وارد منطقه می‌شود و حکم بازنشستگی قادر قمی را به او ابلاغ می‌کند . این شروع ماجراهای آدم‌های داستان با این کارمند شهری است.»
شرایط سخت تولید یکی از ویژگی‌های اصلی این فیلم است. تجهیزات فیلم‌برداری و عوامل همگی با قطار به این منطقه منتقل شده‌اند. فیلم قابی عریض‌تر از حالت عادی در سینمای ایران دارد که تا حدی به اسکوپ نزدیک می‌شود. گریم متفاوت فرزاد حسنی نیز یکی دیگر از موضوعاتی بود که در زمان اولین نمایش جشنواره‌ای فیلم در سال ۸۹ مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. محمود نظرعلیان هم که طی چند سال اخیر یکی از انتخاب‌های فیلم‌سازان برای نقش‌های دشوار فیزیکی و فیلم‌برداری در مناطق دور از شهر است یکی از نقش‌های اصلی این فیلم را برعهده دارد. علیرضا مهران، آزاده زارعی، ساناز اسدی، حمید حبیبی‌فر، محمد فصیحی، حسن سکوند و میسا مولوی دیگر بازیگران «آمین خواهیم گفت» هستند. مسعود سلامی فیلم‌بردار این فیلم است و بهزاد عبدی با ارکستر فیلارمونیک اوکراین موسیقی آن را ساخته‌است.
سامان سالور این فیلم را بعد از «ساکنین سرزمین سکوت»، «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین»، «ترانه تنهایی تهران» و «سیزده ۵۹» ساخت که فیلم‌های «سیزده ۵۹» و«آمین خواهیم گفت» هردو در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمدند. بعد از این دو فیلم اما سامان سالور کم‌کار شده‌ و تنها یک فیلم «تمشک» را ساخته است. نمایش «آمین خواهیم گفت» می‌تواند یادآوری دوباره‌ای برای سینمای ایران و یکی از فیلم‌سازان جوانش باشد که در اواسط دهه هشتاد از امیدهای سینمای ایران بود.