هنروتجربه: میشاییل هانکه کارگردان مشهور اتریشی فیلم جدید خود را با نام «پایان خوش» به خریداران بازار فیلم جشنواره برلین ارائه کرده‌است.

پیش از این خبر ساخت فیلم جدید میشاییل هانکه، کارگردان موفق اتریشی را منتشر کرده بودیم، این روزها اما در حاشیه برگزاری جشنواره برلین، خبرهای تازه‌تری از این فیلم به گوش می‌رسد.هانکه که با فیلم سینمایی «عشق»، برنده دو جایزه نخل طلای کن و اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد، «پایان خوش» را از تابستان آینده در شمال فرانسه کلید می‌زند.این فیلم داستان یک خانواده اروپایی است که از اتفاقات دور و بر خود غافل هستند. طبق اعلام سازندگان این فیلم قرار است با بودجه‌ای بالغ بر ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری ساخته شود. با توجه به بحران مهاجرتی که این روزها دامن‌گیر اروپا شده‌است، رسانه‌های فرانسوی از تمرکز داستان فیلم جدید هانکه بر این بحران خبر داده‌اند اما مارگارت منگوز تهیه کننده قدیمی فیلم‌های هانکه می‌گوید که بخشی از خط داستانی فیلم به بحران مهاجرت و پناهندگی می‌پردازد اما این موضوع تمرکز اصلی فیلم نیست. قرار است در این فیلم ایزابل هوپرت و ژان لوئی تیرینتینان مقابل دوربین میشاییل هانکه بروند که هر دو در فیلم «عشق» نیز بازیگران اصلی بودند.
میشاییل هانکه، کارگردان سرشناس و پرافتخار اتریشی تاکنون جوایز فراوانی بهترین کارگردانی جشنواره کن، پنج جایزه فیلم اروپا برای فیلم «پنهان» (۲۰۰۵)، جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی، دو نامزدی اسکار، نخل طلای کن و پنج جایزه سینمایی فیلم اروپا برای «روبان سفید» (۲۰۰۹) و هم‌چنین نخل طلای کن و چهار جایزه فیلم اروپا را برای فیلم «عشق» در سال ۲۰۱۲ کسب کرده است.«عشق» در گیشه جهانی نیز به فروش ۳۴ میلیون دلاری دست یافت.