هنر و تجربه: فیلم سینمایی «والدراما» به کارگردانی عباس امینی و تهیه کنندگی مجید برزگر یکی از چهار نماینده ایران در جشنواره برلین فردا ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۷ در بخش «نسل نو» این جشنواره روی پرده می‌رود.

عباس امینی کارگردان فیلم «والدراما» به خبرگزاری مهر گفت: «نخستین نمایش فیلم «والدراما» در بخش «نسل نو» این دوره از جشنواره فیلم برلین فردا ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۷ است و علاوه بر این دو نمایش دیگر از این فیلم در تاریخ های ۲۸ بهمن و ۲ اسفندماه به ترتیب در ساعات ۱۶:۳۰ و ۱۵:۳۰ برگزار می‌شود.»
امینی درباره فیلم‌هایی که تاکنون در این دوره از جشنواره فیلم برلین دیده است، توضیح داد: «تعداد اندکی از فیلم‌های این دوره از جشنواره را دیده‌ام اما در نگاه کلی و طبق صحبت‌هایی که شنیده‌ام فیلم‌های امسال از سطح کیفی خوبی برخوردار هستند و منتقدان و فیلم سازانی که هر ساله این جشنواره را دنبال می‌کنند، معتقدند که فیلم‌های متفاوتی در شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین حضور دارند و به تبع رقابت‌ها سخت خواهد بود.»
امینی در پایان در توضیح داستان این فیلم سینمایی بیان کرد: «فیلم سینمایی «والدراما» درباره نوجوانی در آبادان است که به دلیل موهای فری که دارد به والدراما بازیکن فوتبال کلمبیایی شباهت دارد و به نام این بازیکن نیز معروف شده است. والدراما به دنبال گرفتن شناسنامه با نام واقعی خود است که بر اثر اتفاقی مجبور به ترک آبادان می‌شود و به تهران می‌رود و در این شهر درگیر ماجراهایی می‌شود و در نهایت هویت واقعی خود را پیدا می‌کند.» حامد علیپور، نفیسه زارع، وحید نفر، گیتی قاسمی، اسدالله منجزی، ماهان خورشیدی، طیبه نیک آزاد، طاهر نیک آزاد، رضا زال پور از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
سینمای ایران امسال با چهار فیلم در بخش‌های گوناگون جشنواره فیلم برلین حضور دارد. فیلم «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی نماینده سینمای ایران در بخش اصلی جشنواره است و برای کسب جایزه اصلی برلین با ۱۷ فیلم دیگر رقابت دارد. اولین نمایش «اژدها وارد می‌شود» در کاخ جشنواره روز جمعه ۳۰ بهمن است. مانی حقیقی پیش از این دوبار به عنوان کارگردان در فیلم‌های «پذیرایی ساده» و به عنوان بازیگر در فیلم «درباره الی» در جشنواره برلین شرکت کرده است.
فیلم «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان در بخش پانوراما پذیرفته شده است و مستند «رویای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی و «والدراما» به کارگردانی عباس امینی در بخش «نسل‌ نو» روی پرده می روند. سینمای ایران در طول ۶۵ سال گذشته، ۹۳ فیلم در جشنواره فیلم برلین داشته و ۳۶ جایزه از این جشنواره نیز دریافت کرده است.

برچسب‌ها: