هنروتجربه: دو فیلم‌ «ملف گند» و «مدار صفر درجه» هردو از ساخته‌های محمود رحمانی در دانشگاه سایمون فریز کانادا به نمایش در می‌آیند. این فیلم‌ها روز سه‌شنبه ۲۷ بهمن در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه کانادایی نمایش داده می‌شود.

«ملف گند» و «مدار صفر درجه» هردو فیلم‌هایی درباره جنگ تحمیلی هستند که به زوایای مختلف جنگ در دو شکل کاملا متفاوت می‌پردازند. «مدار صفر درجه» درباره یک خانواده مرزنشین ایرانی است که سال‌ها پس از جنگ مرد خانه متهم به کشتن زن و دختر خود در جریان حمله عراقی‌هاست. اما فیلم‌ساز به دنبال حقیقت این ماجراست.
فیلم «ملف گند» مستندی است که در یک برداشت بلند خاطرات مردی چهل ساله را از دوران کودکی‌اش در زمان آغاز جنگ ایران و عراق روایت می‌کند. محمد غدیرزاده خاطرات کودکی خود را آن‌چنان مقابل دوربین به شکلی خلاقه اجرا می‌کند که خود تبدیل به کودکی هفت ساله می‌شود.
هردوی این فیلم‌ها از مهرماه امسال امسال در گروه هنروتجربه به نمایش در آمدند و اکران آن‌ها تا ۱۱ بهمن‌ماه ادامه داشت.
دانشگاه سایمون فریز یکی از دانشگاه‌های معتبر کاناداست که در رده بیستم دانشگاه‌های جهان قرار دارد. «ملف گند» و «مدار صفر درجه» به ترتیب دومین و سومین فیلم‌های محمود رحمانی هستند که قبل از «مادرم بلوط» و «نفت سفید» تولید شده‌اند. محمود رحمانی عضو پیوسته انجمن مستندسازان سینمای ایران است که تا کنون دربیش از ۲۰۰ جشنواره ملی و بین‌المللی حضور داشته و جوایز متعددی نیز دریافت کرده‌است.