هنروتجربه: چتر سینمای ایران در بازار فیلم شصت و ششمین جشنواره برلین برپا شده و محصولات سینمای ایران در معرض دید علاقه‌مندان به سینما قرار گرفته‌است.

سینمای ایران همیشه در جشنواره برلین موردتوجه بوده است و این جشنواره از بهترین فرصت‌ها برای معرفی سینمای ایران به بازارهای بین‌المللی است. امسال بنیاد سینمایی فارابی نیز در محل اصلی این بازار غرفه دارد. در غرفه بنیاد سینمایی فارابی در بازار فیلم برلین، ملاقات‌هایی با مسئولان جشنواره‌های پکن، وایادولید، مینیاپلیس، ملبورن، هامبورگ، اولو، مونترال، توکیوفیلمکس، ورشو، تالین، فیپا، المپیا، مسکو، کلکته، شانگهای انجام شده‌است.
همچنین در غرفه بنیاد سینمایی فارابی علاوه بر معرفی فیلم‌های جدید ایرانی، مذاکراتی درباره مشارکت فعالان این رویدادهای سینمایی در جشنواره فیلم فجر و بازار فیلم ایران نیز به عمل آمده است.
در غرفه سینمای ایران نیز شرکت «دریم لب» که پخش فیلم‌های «والدراما» ساخته عباس امینی و «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی در بخش «نسل نو» را به عهده دارد و شرکت مستقل ایرانی که فیلم «لانتوری» در بخش پانوراما را پخش می‌کند، مذاکرات متعددی در زمینه معرفی محصولات خود به انجام رسانده‌اند.
دو فیلم کودک «سویوق» ساخته برادران ارک و «حورا» ساخته غلامرضا ساغرچیان در دو روز آتی در بازار فیلم برلین نمایش داده می‌شود.

شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین موسوم به برلیناله از ۲۲ بهمن در این شهر آغاز شده و جشنواره تا ۲ اسفند ادامه دارد. ۱۸ فیلم در بخش مسابقه این جشنواره رقابت می‌کنند که «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی یکی از این ۱۸ فیلم است.

برچسب‌ها: