هنر و تجربه:امانوئل لوبزکی فیلم‌بردار «از گور برخاسته» دیشب(دوشنبه ۲۶ بهمن) جایزه‌ اول سی‌امین مراسم سالانه‌ انجمن فیلم‌برداران آمریکا را برای کار تحسین‌آمیزش در تریلر جایزه‌ دروکن جدید آلخاندرو گونزالس ایناریتو به دست آورد. این پنجمین جایزه‌ لوبزکی در رشته‌ فیلم‌برداری آثار بلند سینمایی در این جوایز است که در پی موفقیت‌های او برای فیلم‌های «فرزندان بشر» (آلفونسو کوآرون، ۲۰۰۶)، «درخت زندگی» (ترنس مالیک، ۲۰۱۱)، «جاذبه» (کوآرون، ۲۰۱۳) و «بردمن» (ایناریتو، ۲۰۱۴) حاصل شده است.
لوبزکی در صحبت‌های بعد از دریافت جایزه‌اش دوباره به شرایط طاقت‌فرسای کار در این فیلم اشاره کرد و گفت: «از نقطه نظر من، تجربه‌ شگفت‌انگیزی بود. فکر می‌کنم مهم‌ترین موضوع، بهره‌مندی از انرژی باورنکردنی و شور و اشتیاق پایان‌ناپذیر ایناریتو بود. فکر می‌کنم این موضوعی است که بیش از هر چیز دیگری از این فیلم در خاطرم خواهد ماند. در این جایزه، او بیش‌ترین سهم را دارد، چرا که او مرا عازم این سفر فوق‌العاده کرد و همواره دوست و معلوم بزرگی برایم بوده و خواهد بود.»
با وجود این موفقیت چشم‌گیر لوبزکی، طبق آمار، جایزه‌ انجمن فیلم‌برداران آمریکا نقش تعیین‌کننده‌ای در کسب اسکار بهترین فیلم‌برداری ندارد. در تاریخ سی‌ساله‌ این مراسم، فقط دوازده برنده در نهایت تندیس طلایی بهترین فیلم‌برداری اسکار را هم به دست گرفته‌اند. البته با تمام این حرف‌ها، لوبزکی شانس بسیار زیادی در اسکار پیش رو دارد و احتمالاً می‌تواند برای سومین بار پس از «جاذبه» و «بردمن» این جایزه را به دست آورد.