هنر و تجربه:مارکو مولر پیش از این مدیریت جشنواره‌های فیلم ونیز و رُم را بر عهده داشته و امسال در مقام مشاور ارشد جشنواره بین‌المللی فیلم بژینگ (پکن) فعالیت کرده است (که در آن بخش بین‌الملل را سازمانی دوباره داد) و هم‌چنین به عنوان مدیر برنامه‌ریزی جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم ۲۰۱۵ مشغول به کار شد که ماه سپتامبر در فوژو چین برپا شد.
جشنواره بین‌المللی فیلم ماکائو که با حمایت دولت ماکائو و انجمن فرهنگی تولیدات سینمایی و تلویزیونی ماکائو برگزار خواهد شد، قرار است به مرکز مهمی در آسیای شرقی برای پهن کردن فرش قرمز و اولین نمایش جهانی فیلم‌های آسیایی و بین‌المللی تبدیل شود. این جشنواره در خانه‌ی فرهنگ ماکائو و مرکز علوم آن (که توسط آی. ام. پِی طراحی شده است) برگزار می‌شود اما این احتمال وجود دارد که فیلم‌ها در سینماهای ممتاز و سایر مراکز مناسب ماکائو نیز به نمایش درآیند.
لورنا تی که اخیراً با مولر در جشنواره بین‌المللی فیلم جاده ابریشم همکاری کرده، در این‌جا هم به عنوان مدیر برنامه‌ریزی برگزیده شده است و قرار بر این شده که مولر از همان تیم برنامه‌ریزی همیشگی‌اش در برگزاری این رویداد سینمایی استفاده کند.
طبق نظر خریداران و فروشندگانی که در جریان جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با گروه نمایندگان این رویداد ملاقات کرده‌اند، این جشنواره یک بخش بین‌الملل با تمرکز بر فیلم‌های ژانری خواهد داشت و علاوه بر این شامل یک بخش رقابتی، بزرگداشت‌ها و بخش‌های ویژه‌ی دیگری خواهد بود. بازار فیلم و تلاش برای همکاری‌ها و تولیدات مشترک هم در دستور کار این جشنواره نوظهور قرار دارند.