هنر و تجربه: مستند «آتش در دریا» پیرامون بحران مهاجرت به اروپا که در بخش رقابتی شصت‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین حضور دارد و یکی از پرسروصداترین آثار این بخش به شمار می‌رود، با استقبال خریداران مختلفی مواجه شده است و شرکت تولیدی‌اش قراردادهای فروش خوبی را با پخش‌کنندگان کشورهای مختلف به امضا رسانده است؛ از جمله انگلیس (Curzon Artificial Eye)، آلمان و اتریش (Weltkino Filmverleih)، سوئد (Folkets Bio)، دانمارک (Camera Film)، لهستان (Aurora Films)، یونان (StraDa Films)، پرتغال (Leopardo)، مجارستان (Vertigo)، نروژ (Arthaus) و برزیل (Imovision). البته این مستند پیش از این هم به پخش‌کنندگان کشورهای دیگری مانند فرانسه، سوییس و… پیش‌فروش شده بود.
دانیلا الشنر مدیر عامل شرکت تولیدی این مستند که «مستند و فیلم جهانی»(Doc & Film International) عنوان دارد، در این خصوص گفته است: «واقعاً تلاش‌مان بر این بوده است که در هر منطقه بهترین پخش‌کننده را شناسایی کنیم و با نمایندگان آن قرارداد ببندیم. البته که این قراردادها در نهایت به کاروکاسبی مربوط می‌شوند اما ما به‌خوبی متوجه پتانسیل و دیگر ویژگی‌ها و قابلیت‌های این مستند هستیم.» او در ادامه این طور حرف‌هایش را کامل می‌کند: «خیلی از خریداران مشتاق پخش این فیلم هستند چون پیام و حرف مهم و به‌روزی دارد.»
«آتش در دریا»زندگی در جزیره‌ی مدیترانه‌ای لامپدوسا را به تصویر می‌کشد که یکی از خطوط مقدم در بحران مهاجرت به اروپا است. مکانی که در بیست سال گذشته چهارصد هزار نفر مهاجر دریایی را به خود دیده است و در این میان پانزده هزار نفر هم در آب‌های این منطقه هلاک شده‌اند. کارگردان ایتالیایی این مستند، جیانفرانکو رزی، یک سال را در این جزیره گذراند تا زندگی ساکنان این سرزمین کوچک و تراژدی مهاجرانی را به تصویر بکشد که به طور موقت به آن پناه می‌آورند.
این مستند پس از نمایش روز شنبه‌اش در برلین نقدهای بسیار تمجیدآمیزی را دریافت کرده است.