هنروتجربه: مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی یکی از نمایندگان سینمای ایران در شصت‌وششمین جشنواره فیلم برلین است. این فیلم روز گذشته(۲۷ بهمن) اولین نمابش در این جشنواره را تجربه کرد. مهرداد اسکویی درباره حضور این فیلم در جشنواره برلین به خبرگزاری مهرگفت:«رویاهای دم صبح در بخش رقابتی «نسل نو» روی پرده رفت که با استقبال خوب تماشاگران نیز مواجه شد. ماریان ردپس مدیر بخش رقابتی «نسل نو» به همراه فیلم‌سازانی از کشورهای شیلی، کانادا، سوئد، چک، بلغارستان، استرالیا، فرانسه و آلمان که آثاری در بخش «نسل نو» دارند برای دیدن این فیلم به سالن آمده بودند.»

اسکویی به حضور سینماگران ایرانی که برای دیدن این مستند سینمایی به سالن آمده بودند هم اشاره کرد: «عوامل فیلم سینمایی «لانتوری» و «والدراما» به همراه فاطمه معتمد آریا و برخی از عوامل فیلم «رویاهای دم صبح» چون محمد حدادی مدیر فیلم‌برداری، پارسا کریمی صدابردار، افشین عزیزی آهنگساز، امیر ادیب پرور تدوین‌گر، سیاوش جمالی دستیار کارگردان، حمیدرضا فطوره چیان مدیر رنگ آمیزی تصاویر و سیندخت رحیمیان مدیر پس از تولید نیز در سالن حضور داشتند.»

این مستندساز درباره بازتاب‌هایی که پس از نمایش این مستند سینمایی از سوی تماشاگران دریافت کرده است، توضیح داد: «پس از نمایش فیلم با پرسش‌های بسیاری مواجه شدم. یکی از این سوالات درباره چگونگی دریافت مجوز برای ساخت این مستند بود. همچنین درباره ممیزی‌هایی که به فیلم وارد شده سوال شد و من نیز درباره روند دریافت مجوز ساخت این مستند پاسخ دادم و گفتم که به هیچ عنوان با ممیزی مواجه نشدم و این فیلم به راحتی در ایران نمایش داده شد.»

اسکویی تاکید کرد: «کیفیت پخش فیلم خوب بود و محمد حدادی مدیر فیلم‌برداری گفت که بهترین نمایش از فیلم «رویاهای دم صبح» را در جشنواره برلین دیده است. همچنین به گفته نسرین میرشب مدیر شرکت «دریم لب» و پخش کننده بین‌المللی این مستند سینمایی، پس از نمایش «رویاهای دم صبح» کشورهای بسیاری برای حضور این فیلم در جشنواره‌های مختلف دعوت کرده‌اند.»

کارگردان فیلم مستند «رویاهای دم صبح» با اشاره به دومین نمایش این فیلم مستند گفت: «دومین نمایش مستند «رویاهای دم صبح» در جشنواره فیلم برلین امروز ۲۸ بهمن ساعت ۱۳  است و رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما نیز به تماشای این مستند سینمایی می‌نشیند.»

اسکویی در پایان تاکید کرد: «سومین و آخرین سئانس این مستند سینمایی عصر فردا ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۴ است.»