هنروتجربه: بعد از پایان سی‌وچهارمین دروه جشنواره فیلم فجر؛خبرهای متفاوتی درباره میزان استقبال مردم از فیلم‌ها مطرح شد. اما به گفته محمدرضا فرجی بیش از نیم میلیون نفر در ایام جشنواره به سینما رفته‌اند.
محمدرضا فرجی (مدیر امور سینماهای سی‌و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر) در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا؛ درباره میزان مخاطبان فیلم‌های امسال جشنواره گفت: «بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سانس‌های مختلف به تماشای فیلم‌ها نشسته‌اند و این استقبال به اندازه‌ای بود که در طول برگزاری جشنواره علاوه بر سانس‌های معمول، ۹۰سانس فوق‌العاده نیز اجرا شد.» فرجی ادامه داد: «میزان اشغال ظرفیت سالن‌های نمایش فیلم به‌صورت میانگین بالای ۷۵ درصد بود که آمار قابل قبولی است. در برخی سانس‌ها میزان تکمیل شدن ظرفیت سالن ۵۰ درصد و در برخی سالن‌ها ۱۱۰ درصد بود.» او در توضیح این آمار افزود: «در برخی از نوبت‌های نمایش؛ حدود ۳۰ الی ۴۰ نفر از مخاطبان که علاقه به تماشای فیلم داشتند به‌دلیل تکمیل شدن صندلی‌های سالن اصلی، روی زمین یا ایستاده فیلم‌ها را تماشا می‌کردند.درآمد حاصل از فروش بلیت‌های جشنواره تاشش هزار صندلی برای هر فیلم متعلق به ستاد برگزاری جشنواره است و بالا‌تر از آن به تهیه‌کنندگان تعلق دارد. همچنین تمامی درآمد حاصل از سانس‌های فوق‌العاده به‌صورت مساوی (دو سهم ۵۰درصدی) بین تهیه‌کننده هر فیلم و سینمادار تقسیم می‌شود.»
فرجی هم‌چنین به تعداد سانس‌های فوق‌العاده و آمار بلیت‌های فروخته شده،اشاره کرد:« فیلم‌های «ابد و یک روز» با ۲۵ سانس، «بادیگارد» با ۲۱ سانس، «لانتوری» با ۱۹ سانس، «بارکد» با ۱۴ سانس، «اژد‌ها وارد می‌شود» با ۸ سانس، «دختر» با ۳ سانس بیشترین نوبت‌های نمایش فوق‌العاده را داشته‌اند و در مجموع ۲۵ هزار بلیت فقط در سانس‌های فوق‌العاده فروخته شده‌است. در مجموع میزان استقبال از سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر براساس آمار بیشتر از دوره‌های قبل بوده‌است و امسال افزایش قابل توجهی را شاهد بودیم. در دوره سی و سوم جشنواره فیلم فجر میزان حضور مخاطبان در سالن‌های سینما به ۴۰۰ هزار نفر و تعداد سانس‌های فوق‌العاده به ۴۰ سانس رسیده بود درحالی‌که امسال میزان حضور مخاطبان به ۵۰۰ هزار نفر و تعداد سانس‌های فوق‌االعاده به ۹۰ سانس رسید.»