هنر و تجربه: امیلی بلانت در حال مذاکره با سازندگان دنباله‌ی «مری پاپینز» است که قرار شده راب مارشال آن را کارگردانی کند و جان دی‌لوکا و مارک پلات تهیه‌کنندگان این فیلم خواهند بود.

طبق خبری نشریه‌ «ورایتی»، بلانت همیشه گزینه‌ی اول این پروژه بوده است چون از زمان همکاری‌اش با مارشال و دو تهیه‌کننده‌ای که نام‌شان رفت در محصول قبلی دیزنی با عنوان «در دل بیشه» (۲۰۱۴) مورد توجه آن‌ها بوده است. دیزنی که به‌شدت پیگیر آغاز تولید این فیلم در آینده‌ای نزدیک است، به‌تازگی با این بازیگر وارد مذاکره شده است تا نقش دایه‌ی سحرآمیز این کلاسیک تحسین‌شده‌ی تاریخ سینما را در فیلم جدید «مری پاپینز» بازی کند. با این وجود، هنوز قرارداد، کاملاً رسمی نشده است چون از یک طرف، مشکلاتی در خصوص زمان‌بندی پروژه وجود دارد و از سوی دیگر، امیلی بلانت منتظر تولد فرزند دومش است.

داستان فیلم جدید در لندن دوران رکود اقتصادی می‌گذرد و ماجراهایش بیست سال پس از «مری پاپینز» (رابرت استیونسن، ۱۹۶۴) روی می‌دهد. خطوط داستانی فیلم از کتاب‌های کودکان پی. ال. تراورس گرفته می‌شود و تمرکز بر ادامه‌ی ماجراهای پاپینز با خانواده‌ی بنکس خواهد بود.

در نسخه‌ی اریژینال این فیلم، جولی اندروز و دیک ون دایک در نقش‌های اصلی ایفای نقش کرده‌اند که داستان پرستار بچه‌ای را روایت می‌کند که برای کار وارد خانواده‌ی ناشاد یک بانکدار در انگلیس دوران پیش از جنگ جهانی اول می‌شود. این فیلم یک موفقیت شگفت‌انگیز بود و علاوه بر فروش صد میلیون دلاری در گیشه، پنج جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر زن برای اندروز را برای سازندگانش به ارمغان آورد.