هنر و تجربه: کارگردان «فرار از نیویورک» در جشنواره فیلم فانتاستیک نوشاتل کنسرت زنده‌ای برگزار خواهد کرد و در ادامه‌ی مرور بر آثارش، از او به خاطر یک عمر فعالیت هنری قدردانی خواهد شد.
این رویداد سینمایی که به تجلیل از سینمای ژانر برپا می‌شود، در ششم ژوییه کنسرت زنده‌ای را به رهبری کارگردان و آهنگ‌ساز تحسین‌شده‌ی فیلم‌های هالووین (۱۹۷۸)، فرار از نیویورک (۱۹۸۱) و آن‌ها زنده‌اند (۱۹۸۸) برگزار می‌کند که قرار است کارپنتر مجموعه‌ای از بهترین موسیقی‌متن‌هایش را به‌علاوه‌ی تصنیف‌های جدیدش در آن اجرا کند.
جان هاوارد کارپنتر (متولد شانزده ژانوییه ۱۹۴۸) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تهیه‌کننده، تدوینگر و آهنگ‌ساز آمریکایی است که با این‌که در ژانرهای متعددی فیلم ساخته است اما بیش از همه برای فیلم‌های ترسناک و علمی‌خیالی‌ای مطرح شده که در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ ساخته است؛ و امروز اغلب‌شان در زمره‌ی آثار کلاسیک کالت قرار دارند و او به‌واسطه‌ی این فیلم‌ها به عنوان کارگردانی تأثیرگذار در تاریخ سینما شناخته می‌شود.
جشنواره فیلم فانتاستیک نوشاتل ۲۰۱۶ از اول تا نهم ژوییه دایر خواهد شد و بقیه‌ی جزییات مربوط به سایر فیلم‌ها و برنامه‌هایش طبق برنامه در ماه آوریل اعلام خواهند شد.

برچسب‌ها: