هنر و تجربه: فیلم سینمایی «چشمه» که فرهاد مهران‌فر کارگردانی آن را به عهده دارد به «خواب آب» تغییر نام داد و قرار است در پنجمین جشنواره فیلم «سبز» به دبیری فرهاد توحیدی نمایش داده شود.

مهران‌فر درباره دلایل ساخت این فیلم با موضوع کمبود آب به مهر توضیح داد: «متاسفانه ایران گرفتار سه دهه خشکسالی در فلات مرکزی است و این خشکسالی باعث شده تا مساله کم آبی امری جدی باشد و من هم سعی کردم مشکل کمبود آب را با درامی عاشقانه در این فیلم سینمایی مطرح کنم. طی تحقیقاتی که در مسیر نگارش فیلم‌نامه «خواب آب» انجام دادم به این جمع بندی رسیدم که خشکسالی زندگی زیست محیطی مردم را تحت الشعاع قرار داده است. به عنوان مثال خشک شدن دریاچه هامون باعث شد تا بخشی از ساکنان زابل به گرگان کوچ کنند همچنین خشکسالی باعث افزایش ریزگردها شده است.»

این مستندساز به حضور این فیلم در بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: «هنوز آیین‌نامه و شرایط حضور فیلم های ایرانی در این جشنواره منتشر نشده تا ببینم واجد شرایط حضور در بخش بین‌الملل جشنواره هستم یا خیر اما اگر شرایط حضور در بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر فراهم باشد «خواب آب» را به این جشنواره نیز ارسال خواهم کرد. همچنین قرار است فیلم سینمایی «خواب آب» در پنجمین جشنواره فیلم «سبز» به دبیری فرهاد توحیدی نمایش داده شود.»

فیلم «خواب آب» که در مرحله صداگذاری است و آرش قاسمی صداگذاری آن را انجام می‌دهد و به زودی مجموع مراحل فنی این فیلم سینمایی به پایان می‌رسد و آماده نمایش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم «خواب آب» چنین آمده است: «با خراب شدن ماشین زمین شناس جوان در کویر، او که در حال شناسایی سفره های آب زیرزمینی است به آبادی متروکی می‌رسد و به راهنمایی پیرمردی که تنها ساکن آنجاست و از تخصص مرد جوان آگاه شده از دهانه یک چاه به عمق زمین می‌رود و…»

علاوه بر فرهاد مهرانفر، نادر معصومی مدیر فیلم‌برداری، سهیلا فرزاد طراح صحنه و لباس، علیرضا دریادل صدا‌بردار، آرش قاسمی طراح صدا و صداگذار و شهرزاد پویا تدوین‌گر از دیگر عواملی هستند که در تولید این فیلم سینمایی همکاری داشته‌اند. حسین محجوب، افشین جعفری خواه، پیام فضلی، مریم نحوی و مهرنوش مقیمی بازیگران این فیلم هستند.