هنر و تجربه: پنجمین دوره اهداء جایزه کتاب سال سینمای ایران که همه‌ساله توسط خانه سینما صورت صورت می‌گیرد، همزمان با زادروز خواجه نصیرالدین طوسی روز چهارشنبه پنجم اسفند ماه ساعت ۱۹ طی مراسمی با حضور سینماگران، نویسندگان، مترجمان و نویسندگان در موزه سینما برگزار خواهد شد.

اکبر نبوی دبیر پنجمین دوره جایزه کتاب سال سینمای ایران است و از علاقمندان برای شرکت در این اتفاق فرهنگی دعوت کرده است.

نبوی دبیر پنجمین جشن کتاب سال سینمای ایران درباره رویکرد اصلی این اتفاق فرهنگی گفته بود: «این دوره از جشن با دو رویکرد اصلی برگزار می‌شود؛ اول این‌که در این دوره به کتاب‌هایی ارزش والا می‌دهیم که بتوانند منتقل کننده تجربیات ثمربخش باشند. در این بخش اگر کتابی برآمده از تجربه و تلاش یک سینماگر باشد بیش از هر چیز برای ما ارزشمند است و آن را معیاری برای برگزیده شدن می‌دانیم. همچنین در این دوره مبانی نظری در حوزه سینما از اهمیت بسیاری برخوردار است که در این بخش اگر آثاری مبانی نظری و سواد سینما را ارتقا دهند برای ما مهم خواهند بود.

جواد فریدزاده، حجت الله ایوبی، حمید دهقانپور، محمود اربابی، بهروز افخمی، فرزاد موتمن و مهران کاشانی هفت داور این دوره از جشن کتاب سینمای ایران به شمار می روند. داوران نام برده از پایان شهریور ماه در حال داوری و انتخاب آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره بوده‌اند.

برچسب‌ها: