هنر و تجربه:کریستینا راجرز، رییس فروش جهانی شرکت پخش فیلم «مگنولیا» در گزارشی از استقبال چشم‌گیر خریداران در برلین از سه مستند «بنگر و ببین، اوهام جهان متصل»/ Lo & Behold, Reveries of the Connected World (ورنر هرتسوگ)، «عاشقان و قدر قدرت»/ The Lovers And The Despot (راس آدام و رابرت کانان) و «تیکلد» (دیوید فاریئر و دیلان ریو)خبر داد.
مستند جدید هرتسوگ، «بنگر و ببین، اوهام جهان متصل»، که به تأمل در تأثیر اینترنت و همه‌ی مخلفاتش بر زندگی بشر می‌پردازد تا امروز به پخش‌کنندگانی از انگلیس (Dogwoof)، استرالیا و نیو زیلند (Madman)، ایتالیا (I Wonder Pictures)، کانادا (VSC)، مکزیک (Ambulante)، لهستان (Against Gravity) و «Koch» که بازار کشورهای اروپایی آلمانی‌زبان را در دست دارد، واگذار شده است.
«عاشقان و قدر قدرت» به کارگردانی راس آدام و رابرت کانان هم مستندی تریلر است درباره آدم‌ربایی حکومتی یک بازیگر زن کره جنوبی و همسر سابقش، که در بخش پانورامای شصت‌وششمین جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد. حقوق توزیع این مستند هم تا امروز به چهار پخش‌کننده اروپایی فروخته شده است. مسئولان «مگنولیا» اعلام کرده‌اند که این سه مستند تا پایان سال جاری میلادی در آمریکای شمالی روی پرده‌ی سینماها خواهند رفت.

برچسب‌ها: