هنر و تجربه:پس از فیلم ابرقهرمانی «ددپول» که در هفته دوم اکرانش هم‌چنان در صدر جدول قرار گرفته است و انیمیشن «پاندای کونگ‌فوکار۳» که هفته چهارمش را با فروش دوازده‌ونیم میلیون دلار پشت سر گذاشت، اولین فیلم مستقل در رتبه‌ی سوم جدول دیده می‌شود با عنوان «برخاسته» (Risen) که با بودجه‌ای بیست میلیون دلاری توسط کوین رینولدز ساخته شده است و داستان سرباز رومی را روایت می‌کند که پس از رستاخیز مسیح مأمور یافتن جسم او می‌شود. این درام حادثه‌ای با نمایش در ۲۹۱۵ سالن به فروشی نزدیک به دوازده میلیون دلار دست یافته است.
دومین فیلم سینمای مستقل، در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفته است و همان فیلم ترسناک «ساحره» (رابرت اگرز) است سال گذشته جایزه بهترین کارگردانی را در رشته‌ی دراماتیک جشنواره فیلم ساندنس برای کارگردان فیلم‌اولی‌اش به ارمغان آورد. این فیلم حالا که پس از یک سال در ۲۰۴۶ سالن روی پرده رفته است، با استقبال پرشور منتقدان هم مواجه شده و امتیاز میانگین ۸۴ از صد را در «متاکریتیک» به دست آورده است. این فیلم با بودجه‌ای سه‌ونیم میلیون دلاری تولید شده است.
درام ورزشی/ زندگی‌نامه‌ای «مسابقه» (استیون هاپکینز) هم در رتبه‌ی ششم جدول قرار دارد؛ فیلمی که دومین اثر بلند بر اساس زندگی قهرمان المپیک، جسی اوئنز، است و با بودجه‌ای پنج میلیون دلاری و ۲۳۶۹ سالن، به فروشی بیش از هفت میلیون دلار در هفته‌ی اول نمایشش رسیده است.

برچسب‌ها: