هنر و تجربه:شرکت پخش‌کننده‌ی «کینو لوربر» حقوق توزیع درام تحسین‌شده‌ی «فاطیما» (فاطمه) در ایالات متحده را خریداری کرد. این فیلم هشتمین اثر بلند کارگردانش، فیلیپ فاکو است که پیش از این جایزه فرانسوی معتبر «لویی دلوک» را برنده شده است و در جوایز سزار هم در چهار رشته، از جمله بهترین فیلم، نامزد شده است.
«فاطیما» بر اساس زندگی نویسنده‌‌ای از آفریقای شمالی با نام فاطیما الایوبی (Fatima Elayoubi) شکل گرفته است و داستان او را در حالی دنبال می‌کند که برای اولین بار پا به فرانسه می‌گذارد. او باید به‌سرعت با جامعه‌ِی پیرامونش سازگار شود و از پس یادگیری زبان فرانسه، نگهداری از دو دخترش و دانشکده‌ی پزشکی بربیاید.
مدیر عامل شرکت پخش فیلم «کینو لوربر» در بیانیه‌ای رسمی درباره کسب حقوق نمایش این فیلم چنین گفته است: «حقیقتاً مایه‌ی مباهات است که این گنجینه‌ی نادر را برای تماشاگران آمریکایی به نمایش بگذاریم. فیلیپ فاکو بدون سوءاستفاده از بحران مهاجرت این روزها در سراسر جهان، ما را وارد دنیای شخصی فاطیما می‌کند که امید و مهربانی نسبت به دیگران حرف اول را می‌زند و به این طریق تماشاگران با این مادر و شهامت حقیقی او همراه می‌شوند و او را در قالب یک قهرمان بی‌های‌وهوی می‌پذیرند.»

برچسب‌ها: