هنر و تجربه: درام تریلر زندگی‌نامه‌ای «اسنودن» به کارگردانی الیور استون و با حضور شیلین وودلی، جوزف گوردن‌لویت، اسکات ایستوود، نیکلاس کیج، ملیسا لئو و… که ابتدا همه آن را یکی از رقبای اصلی در فصل جوایز ۲۰۱۶ و مراسم اسکار می‌دانستند، در کمال تعجب ناگهان تاریخ نمایش عمومی‌اش به سیزدهم مه ۲۰۱۶ موکول شد تا در جشنواره فیلم کن نمایش افتتاحیه‌اش را تجربه کند. با این وجود، به‌تازگی در اقدامی دور از انتظار اعلام شده است که فیلم در ماه سپتامبر اکران می‌شود تا نمایش فیلم یک بار دیگر با تأخیر همراه شده باشد.
اما دلیل این تغییر دوباره چیست؟ طبق گزارش «هالیوود ریپورتر»، «اوپن رود استودیوز» این کار را کرده است تا یک بار دیگر فیلم را به فصل جوایز سال آینده نزدیک کند تا  در این زمینه هم به موفقیت‌هایی – که برایش پیش‌بینی می‌شود – دست یابد. در ضمن این شرکت، امسال فیلم «کانون توجه»(Spotlight) را در فصل جوایز دارد که می‌تواند توجیه دیگری برای این تعویق باشد چون احتمال موفقیت گوردن‌لویت برای «اسنودن» هم بالا به نظر می‌رسد.
علاوه بر این‌ها، معمولاً اغلب استودیوهای فیلم‌سازی مستقل روی یک پروژه در فصل جوایز تمرکز می‌کنند و تمام انرژی‌شان (به‌خصوص از نظر مالی) را روی آن می‌گذارند تا به نهایت موفقیت احتمالی دست پیدا کنند.
به این موارد می‌توانید سابقه‌ی الیور استون را هم اضافه کنید که نه بار از ده دفعه‌ای که درباره سوژه‌ای ملتهب و از نظر سیاسی مناقشه‌برانگیز فیلم ساخته است، با مشکل مواجه شده و از جنبه‌های مختلف جنجال به‌پا کرده است.