هنر و تجربه:«مِیوِن پیکچرز» و ژاکی لوییس دست به کار شده‌اند تا بر اساس کتابی با عنوان «صبح به‌خیر، آقای ماندلا» به قلم زلدا لاگرانده فیلمی بسازند. این کتاب بر پایه‌ی دوستی نویسنده‌اش با رییس‌جمهور سابق آفریقای جنوبی شکل گرفته است.
لاگرانده یک آفریقایی سفیدپوست است که در میان آدم‌هایی بزرگ شده که تصور می‌کردند ماندلا یک تروریست است؛ اما او در نهایت تقریباً به مدت دو دهه به عنوان یکی از فداکارترین همراهان ماندلا در کنار وی بود. او در سال ۱۹۹۴ کارش را در سمت یک تایپیست در دفتر ماندلا شروع کرد؛ زمانی که ماندلا به عنوان رییس‌جمهور پساآپارتاید انتخاب شد. لاگرانده در سال ۱۹۹۹ به مقام منشی اختصاصی دفتر رییس‌جمهور ارتقا یافت.
سلین راتری و ترودی استایلر از تهیه‌کنندگان مشترک این پروژه هستند که در واقع دیگر بانیان شرکت «میون» هم به شمار می‌روند. این سه تهیه‌کننده، هنوز با کارگردان یا بازیگری وارد گفت‌وگو نشده‌اند.

Good Morning, Mr. Mandela 2
ماندلا در اواخر سال ۲۰۱۳ درگذشت، مدت کوتاهی بعد از نمایش فیلم «ماندلا: راه طولانی به سوی آزادی»(جاستین چادویک) با حضور ادریس البا و نیومی هریس؛ فیلمی که بر اساس کتاب خودزندگی‌نامه‌ای «راه طولانی به سوی آزادی» (۱۹۹۵) ساخته شد.
البته نقش ماندلا توسط مورگان فریمن هم در سال ۲۰۰۹ و فیلم «شکست‌ناپذیر» (Invictus) به کارگردانی کلینت ایستوود ایفا شده است.

 

برچسب‌ها: