هنر و تجربه:فانتزی استیون چو «پری دریایی» به‌راحتی دومین هفته‌ی نمایشش و صدرنشینی در جدول فروش را پشت سر گذاشت، و خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای چین وارد کتاب‌های رکورد کرد. این فیلم پس از چهارده روز نمایش، به فروش ۴۱۵ میلیون دلار دست یافت و بر رکوردهای قبلی غلبه کرد که در اختیار فیلم‌های «شکار هیولا» و «آتشین۷» بود و سال گذشته رقم خورده بود.
در هفته‌ی گذشته «پری دریایی» ۱۳۹ میلیون دلار فروش کرد و بالاتر از «پادشاه میمون۲» با چهل میلیون و «مردی از ماکائو۳» با بیش از ۳۲ میلیون دلار قرار گرفت. هر دوی این فیلم‌ها، هم‌زمان با «پری دریایی»در روز اول تعطیلات سال نوی چین اکران شدند و حالا به‌ترتیب به فروش‌های ۱۵۷ و ۱۵۲ میلیون دلار رسیده‌اند.
در طول سه روز آخر هفته از جمعه تا یک‌شنبه، «پری دریایی» دوباره در صدر جدول فروش قرار گرفت و فیلم تازه اکران‌شده‌ی «ببر خیزان، اژدهای پنهان۲» را مغلوب کرد که در سه روز اول نمایشش به فروشی نزدیک به ۲۱ میلیون دلار دست یافته است. این موضوع باعث شد «پری دریایی» در دور رسیدن به فروش پانصد میلیون دلار هم قرار بگیرد تا در صورت رسیدن به این هدف اولین فیلمی در تاریخ سینمای چین باشد که به چنین رکورد حیرت‌انگیزی دست پیدا می‌کند.