هنروتجربه: فیلم سینمایی «ممیرو» به کارگردانی هادی محقق در بیست و یکمین دوره از جشنواره فیلم «ویلنیوس» در لیتوانی داوری می‌شود.

 فیلم سینمایی «ممیرو» نوشته و کارگردانی هادی محقق در بیست و یکمین جشنواره بین المللی «ویلنیوس» در کشور لیتوانی به نمایش درمی‌آید.
جشنواره «ویلنیوس» از ۳۱ مارچ تا ۱۴ آپریل (۱۲ تا ۲۶ فروردین ماه) در کشور لیتوانی برگزار می‌شود که فیلم سینمایی «ممیرو» در بخش رقابتی این جشنواره مورد داوری قرار می گیرد.
«ممیرو» دومین ساخته هادی محقق بعد از فیلم «او خوب سنگ می زند» است. رضا محقق و مجید برزگر تهیه‌کنندگان این فیلم سینمایی هستند که در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش «هنروتجربه» حضور داشت.این فیلم به زعم سازندگان آن با سبکی متفاوت و نگاهی تازه، داستان تنهایی ایاز، پیرمرد سالخورده و واخورده از زندگی پرمشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی‌اش، با نوه خود روزگار می‌گذراند. او که خود را مسبب همه اتفاقات بد پیرامونش می‌داند، قصد دارد تا به زندگی خود خاتمه دهد.
«ممیرو» پیش از این در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرده‌است. این فیلم تاکنون توانسته جایزه «فیپرشی» پوسان کره جنوبی و جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر جشنواره پونا هند را از آن خود کند.

برچسب‌ها: