هنر و تجربه:شصت‌وچهارمین جشنواره فیلم سن سباستین (۱۶ تا ۲۴ سپتامبر) قصد دارد بخش «Zabaltegi» را رقابتی کند و نام آن را به «Zabaltegi – Tabakalera» تغییر داده است. در دوره‌ی آینده این رویداد سینمایی، فیلم‌هایی که در این بخش با هم وارد رقابت می‌شوند، علاوه بر جایزه‌ی آن می‌توانند برنده یک جایزه نقدی ۲۲ هزار دلاری شوند که از این رقم شش هزار و ششصد دلار به کارگردان فیلم برنده و پانزده هزار دلار دیگر به پخش‌کننده فیلم در اسپانیا می‌رسد. فیلم برگزیده هم توسط هیأت داورانی متشکل از دست‌کم سه چهره حرفه‌ای از دنیای فیلم و فرهنگ انتخاب خواهد شد.
این بخش رقابتی در پی قراردادی میان جشنواره سن سباستین و «تاباکالرا»/ Tabakalera (مرکز بین‌المللی فرهنگ معاصر)شکل گرفته است. این بخش که پیش از این غیررقابتی بود، منطقه‌ی آزادی برای انواع و اقسام فیلم‌ها به شمار می‌رفت؛ از مستندها و فیلم‌های کوتاه گرفته تا آثار تلویزیونی. به گفته‌ی یکی از مسئولان برگزاری جشنواره «تا جایی که به فرمت یا موضوع مربوط می‌شود بدون هیچ محدودیتی در این بخش کار می‌کنیم.»
این بخش تا امروز شاهد آثاری از الکساندر سوکوروف، لوری اندرسن، والتر سالس، جم کوهن، کورنلیو پورامبویو، اریک کو و… و مجموعه‌های تلویزیونی از برونو دومان و الیور استون و… بوده است.