هنر و تجربه: جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی، جشنواره فیلم «فانتِیژا» و جشنواره بین‌المللی فیلم لس‌کابوس، امسال به بخش جنبی «Goes to Cannes» از برنامه‌ی مارشه‌ی کن می‌پیوندند. هر یک از این جشنواره‌ها می‌توانند تا پنج فیلم – که در مرحله‌ی پس‌ازتولید قرار دارند – را از برنامه‌های‌شان انتخاب کنند و در این رویداد سینمایی ارائه دهند.

بخش صحنه‌های برگزیده از فیلم‌ها، در طول نمایشی دوساعته در بازار عرضه می‌شود و هر گروه فرصت دارد تولیداتش را در این مدت زمان معرفی کند. افزوده شدن جشنواره‌هایی مانند انسی و فانتیژا به این معنی است که این شاخه از برنامه‌های کن، میزبان مجموعه‌ای از انیمیشن‌ها و پروژه‌های ژانری خواهد بود؛ اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ این جشنواره روی می‌دهد.

جشنواره‌های دیگری که در چهارمین دوره از این بخش جنبی در جشنواره کن حاضر می‌شوند، عبارتند از: جشنواره بین‌المللی فیلم پاناما، جشنواره بین‌المللی گوادالاخارا و جشنواره بین‌المللی فیلم دوبی.

ژولی برژیرو، مسئول بخش برنامه‌های صنعتی «مارشه دو فیلم» در این باره می‌گوید: «ایده‌مان این بود که فروشندگان و برنامه‌ریزان جشنواره‌ها در کن فرصت پیدا کنند با فیلم‌ها و پروژه‌هایی از سایر مناطق که آخرین مراحل فنی‌شان را طی می‌کنند، آشنا شوند؛ و در ضمن امسال توجه ویژه‌ای به ژانرهای کم‌تر مورد توجه قرار گرفته کرده‌ایم از جمله آثار انیمیشن و فانتزی و…»

برچسب‌ها: