هنروتجربه: همزمان با اکران فیلم سینمایی«دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی و تهیه کنندگی پرویز پرستویی، تازه ترین آنونس این فیلم  با صدای ژاله علو رونمایی شد.

 فیلم سینمایی «دو» ساخته سهیلا گلستانی با نگاهی به داستان «کفش های خدمتکار» اثر برنارد مالامود نوشته شده است.  اکران این فیلم  از هفتم اسفندماه در سینماهای گروه «هنروتجربه» آغازشده و همزمان با اکران، آنونس این فیلم با صدای ژاله علو منتشر شده است.

این فیلم داستان زن خدمتکاری را روایت می کند که در خانه بهمن کار می کند. بهمن بعد از سال ها زندگی در اروپا به ایران بازگشته و ارتباط عاطفی اش را با زندگی و گذشته قطع کرده است و بعد از بازگشت به خانه در ایران قصد فروش آن را دارد… در این فیلم پرویز پرستویی هم تهیه‌کننده است و هم بازیگر و در کنار او بازیگرانی چون مهتاب نصیرپور، سوگل خلیق، محمد ربانی، سارا قراچه‌داغی ایفای نقش می‌کنند. از دیگر عوامل فیلم می‌توان به پیمان شادمان‌فر(مدیر فیلم‌برداری)،هایده صفی‌یاری (تدوین)،علی قمصری(موسیقی) و کیوان مقدم(طراح صحنه و لباس) اشاره کرد.

این فیلم در نخستین حضور بین المللی اش در نوزدهمین دوره جشنواره «شب های سیاه تالین» موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم برداری شد.

 

برچسب‌ها: