هنروتجربه: فرج الله سلحشور کارگردان مجموعه‌های تلویزیونی «مردان آنجلس» و «یوسف پیامبر(ع)» صبح امروز ۸ اسفند۹۴ دار فانی را وداع گفت.

فرج الله سلحشور که متولد سال ۱۳۳۱ در شهر قزوین بود، کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی تاریخی-مذهبی چون ایوب پیامبر(ع)، مردان آنجلس و یوسف پیامبر(ع) را در کارنامه دارد. این آثار بویژه سریال یوسف پیامبر(ع)، مخاطبان فراوان در بسیاری از کشورهای اسلامی داشت.سلحشور از ۲۷ دی ماه امسال بر اثر وخامت حالش در بیمارستان بقیه الله (عج) بستری بود، قصد داشت مجموعه موسی پیامبر(ع) را نیز کارگردانی کند.

گروه هنروتجربه درگذشت این کارگردان رابه مخاطبان آثار و خانواده او تسلیت گفته و برای آن مرحوم غفران الهی طلب می‌نماید.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی نیز با انتشار پیامی درگذشت فرج الله سلحشور را تسلیت گفت.متن این پیام به شرح زیر است:«درگذشت استاد فرج الله سلحشور را به همه اهالی فرهنگ تسلیت می گویم. هنرمندی که یک عمر کوشید تا جلوه هایی از زیبایی دین را به زبان تصویر نشان دهد. جهان اسلام و مسلمانان از شرق تا غرب جهان نام حاج فرج را می شناسند و هرگز فرامرش نخواهند کرد.این مصیبت را به خانواده معظمش و همه مردم ایران تسلیت گفته و علو درجاتش را از خدای بزرگ مسئلت دارم».

مراسم تشییع پیکر مرحوم فرج الله سلحشور فردا یکشنبه ۹ اسفندماه ساعت ۱۰ صبح از بزرگراه اشرفی اصفهانی خروجی باغ فیض آغاز می‌شود.

برچسب‌ها: