هنروتجربه: صد نقاش با کشیدن نقاشی‌های متعدد در ساخته شدن فیلم زندگی «ونسان ون‌گوگ» هنرمند بزرگ هلندی همکاری می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از ایندیپندنت، قرار است فیلم زندگی این چهره هنری به‌نحوی بی‌سابقه و با همکاری صد نقاش ساخته شود. در این پروژه که برای نخستین‌بار در جهان انجام می‌شود، هر ثانیه از فیلم شامل ۱۲ نقاشی است. این صد هنرمند که همگی با سبک نقاشی ون گوگ آشنایی دارند و در این زمینه آموزش دیده اند، آثاری را با فضایی شبیه کارهای ونگوگ خلق می‌کنند و با کنار هم قرار دادن آن‌ها، زندگی این نقاش معروف را روایت می‌کنند.
کارگردانی این فیلم را که به‌تازگی تریلر آن منتشر شده، «دوروتا کوبیلا» نقاش و فیلم ساز لهستانی برعهده دارد. کوبیلا پیش از این برای تهیه‌کنندگی فیلم «پیتر و گرگ» جایزه اسکار گرفته است.
فیلم زندگی خالق «شب پرستاره» شامل بیش از ۱۲۰ نقاشی از خود ون‌گوگ است و داستان آن برگرفته از ۸۰۰ نامه او  است. صد نقاش حرفه‌ای و آموزش‌دیده از ژانویه تا آگوست سال جاری میلادی روی این پروژه کار می‌کنند.
ون‌سان ون‌گوگ، نقاش نامدار هلندی، اگرچه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به‌سر برد، اما اکنون به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پست‌امپرسیونیست شناخته می‌شود. او در ۳۰ مارس ۱۸۵۳ در زاندرت در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد. ون‌گوگ فعالیت هنری خود را به‌عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی آغاز کرد. برخی از مشهورترین کارهای او در دو سال پایانی عمرش خلق شدند، او فقط در دوماه پایانی عمرش، ۹۰ نقاشی از خود باقی گذاشت. ون‌گوگ ابتدا از رنگ‌های تیره و محزون استفاده می‌کرد تا این‌که در پاریس با امپرسیونیسم و نئوامپرسیونیسم آشنا شد و این آشنایی پیشرفت هنری او را سرعت بخشید. او شیفته‌ نقاشی از کافه‌های شبانه، مردم طبقه‌ کارگر، مناظر طبیعی فرانسه و گل‌های آفتابگردان بود.
او در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ در سن ۳۷ سالگی در میان کشتزارها، گلوله‌ای در سینه‌اش شلیک کرد و روز بعد درگذشت.

برچسب‌ها: