هنروتجربه: شصت و هفتمین مراسم آیین دیدار گروه هنروتجربه به فیلم سینمایی «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی اختصاص داشت. این نخستین فیلم بلند سهیلا گلستانی است که در جشنواره سی و سوم فیلم فجر حاضر بود و تهیه‌کنندگی آن را هم پرویز پرستویی بر عهده داشت.
اجرای این مراسم بر عهده محمدرضا مقدسیان بود و در ابتدای برنامه بهناز شیربانی مدیر رسانه‌ای این اثر سینمایی یادداشتی را از طرف پرویز پرستویی که در برنامه حضور نداشت، خواند.
تهیه‌کننده و بازیگر این اثر سینمایی چنین نوشته بود: «امشب و در آیین افتتاحیه فیلم «دو» در کنار شما بزرگواران نیستم و تنها به دلیل مشغله کاری ناچار به نگارش چنین یادداشتی شدم تا از این طریق خوشحالی خودم را بابت آغاز اکران این فیلم ابراز کنم و حضور شما که دعوت عوامل فیلم را پاسخ گفتید را قدر بدانم.»
وی ادامه داد: «فیلم سینمایی «دو» تجربه لذت بخشی برای من بود. فیلمی شریف و قابل اعتنا که امیدوارم شما نیز مانند من از تماشای آن لذت ببرید. حقیقتا لازم بود تا در این شب باشکوه در کنار مهمانان عزیز و عوامل خوب این فیلم بودم و از زحماتشان قدردانی می‌کردم و از همین طریق برای چندمین بار از از زحمات خانم گلستانی به دلیل کارگردانی درخشان و تلاش‌هایی که برای این فیلم تا رسیدن به عرصه تصویر کشیدند و عزیزانی که برای به ثمر رسیدن این فیلم تلاش کردند، سپاسگذارم. تشکر ویژه من از سرکار خانم ژاله علو گرامی است که لطفشان شامل حال بنده و گروه فیلم سینمایی «دو» شد و صدای دلنشین ایشان خاطره‌ای ماندگرا از این فیلم به یادگار گذاشت.»
در ادامه مقدسیان یادآور شد که قرار بود در این آیین آغاز برای ژاله علو که صدایش در آنونس فیلم سینمایی «دو» حضور دارد، بزرگداشتی بگیرند، اما این بازیگر و دوبلور سینمای ایران به دلیل بیماری نتوانسته بود در مراسم حضور پیدا کند.
سهیلا گلستانی به همراه عوامل فیلم از جمله مهتاب نصیرپور، هایده صفی‌یاری، پیمان شادمان‌فر، سوگل خلیق، محمدرضا منصوری، روح‌الله برادری، رضا مسعودی روی صحنه حاضر شدند. مهتاب نصیرپور از اینکه این فیلم را در کنار مردم می‌بیند ابراز خوشحالی کرد و گفت:« امیدوارم زحمات گروه سازنده این فیلم که دو ماه برای ساخته شدن آن تلاش کردند، به بار بنشیند و مدت زمانی که فیلم را می‌بینیم با آرامش و حال خوب سپری شود.»
هایده صفی‌یاری هم تاکید کرد که:« با این گروه تجربه‌های خیلی خوبی داشته است.»
در پایان سهیلا گلستانی با بیان اینکه حتما فیلمی که برای اولین بار کارگردانی کرده کمی و کاستی‌هایی دارد، ادامه داد: «با این حال از شما می‌خواهم که از هنرنمایی حرفه‌ای کسانی که در این فیلم سینمایی همراه بودند لذت ببرید.»
در پایان نیز ویدئویی از پشت صحنه ضبط صدای ژاله علو برای آنونس این فیلم پخش شد.
کوروش سلیمانی، مهتاب نصیرپور، محمد رحمانیان، دانش اقباشاوی ،حسن آقا کریمی ،سجاد افشاریان، سوگل خلیق، پیمان شادفر، عباس غزالی، شاهرخ فروتنیان، افسانه چهره آزاد، مجید توکلی،روح‌الله برادری، هایده صفی‌یاری ،محمد حاتمی و محمدرضا منصوری از جمله مهمانان مراسم آیین دیدار فیلم سینمایی «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی بودند.

سهیلا گلستانی