هنر و تجربه: آزاده زارعی بازیگر جوان فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» ساخته سامان سالور در نقش یک پسربچه ایفای نقش کرده است. او در این فیلم نقشی با نام اصغر فرشته را بازی می‌کند. آزاده زارعی درباره ویژگی‌های این شخصیت و چگونگی آماده شدن برای بازی در نقش اصغر فرشته در گفتگو با خبرگزاری مهر با تاکید بر این‌که بازی کردن در نقش یک پسر برایش بسیار سخت بوده است، عنوان کرد: «با وجود آن‌که می‌دانستم باید از موها و ظاهر زنانه‌ام بگذرم و برای رسیدن به اصغر فرشته فیلم خیلی تلاش کنم، بسیار خوشحال بودم زیرا اولین تجربه بازیگری‌ام با یک فیلم متفاوت و نقشی متفاوت رقم می‌خورد.»

زارعی درباره چگونگی آماده شدن برای ایفای نقش یک پسر عنوان کرد: «من عاشق سینما هستم، عاشق بازیگری هستم و کسی که عاشق است بی‌شک باید بداند که عشق همیشه و در همه حال همراه با سختی بوده است. من می‌دانستم راه دشواری در پیش دارم، تمرین‌های سختی باید انجام دهم، باید از آزاده و ظاهر زنانه‌اش خداحافظی می‌کردم و در یک قالب و در یک شخصیت دیگر فکر، روح و ظاهر خود را می‌گنجاندم تا خود را به این باور برسانم که من دیگر آزاده نیستم بلکه من اصغرم. در مرحله بعدی نیز باید تلاش می‌کردم تا اطرافیان خود را به این باور برسانم که من برای مدتی اصغر هستم و سپس در مرحله نهایی مخاطبان و تماشاگرانی که این فیلم را تماشا می‌کنند این واقعیت را درک کنند که آزاده زارعی در این فیلم یک پسر است.»

فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» به کارگردانی سامان سالور و بازی محمود نظرعلیان، فرزاد حسنی، علیرضا مهران، آزاده زارعی در ایستگاه دورافتاده‌ای بین استان‌های لرستان و خوزستان به نام «تنگ هفت» ساخته شده و در حال حاضر در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران است.

این بازیگر جوان درباره تاثیری که این فیلم در پیشرفت و شهرتش خواهد داشت، گفت: «من برای شهرت وارد سینما نشده‌ام زیرا عشق عجیب و غریبی به بازیگری و سینما دارم اما می‌توان گفت «آمین خواهیم گفت» در پیشرفت من تأثیر داشته و دارد به دلیل آن‌که ورود من به سینما با یک نقش خاص رخ داده است. یعنی اولین تجربه بازیگری من با نقش پسری بود که به شدت از آزاده درون من دور بوده است. من قبل از بازی در این فیلم تجربه بازیگری نداشتم و حتی جلوی دوربین هم نرفته بودم بنابراین با این نقش وارد شدن قطعا در پیشرفت من تأثیر داشته است.»

آزاده زارعی، آیین دیدار آمین خواهیم گفت

بازیگر نقش باران در سریال «آوای باران» اضافه کرد: «شاید هر بازیگری دوست داشته باشد نقش‌های خاص و متفاوتی به او پیشنهاد شود تا بتواند توانایی‌های خود را در نقش‌های متفاوت ارایه دهد و من خدا را شاکرم از این اتفاق برای من رخ داده است. »

زارعی ادامه داد: «من ۶ ماه قبل از فیلمبرداری تمرین‌های خود را شروع کردم و از تمام حالت‌های دخترانه، وسیله‌ها، رفتار، فرم و حتی دوستانی که رفتارهای دخترانه من را تشدید می‌کردند دوری کردم و در طول فیلمبرداری هم به شدت این راه را ادامه می‌دادم و تمرین می‌کردم. صبح‌ها زود بیدار می‌شدم و تمرین بیان و بدن انجام می‌دادم و مجددا قبل از پلانم حتما تمرین می‌کردم برای این‌که خشی که در صدای من به وجود آمده بود حفظ شود و از بین نرود.»

آزاده زارعی در مورد محل فیلمبرداری این فیلم گفت: «لوکیشن ما در این فیلم محل خیلی سختی بود. لوکیشنی صعب العبور با امکانات بسیار محدود. گروه «آمین خواهم گفت» در یک ایستگاه به نام «تنگ هفت» فیلمبرداری داشت که تنها وسیله ارتباطی با روستای بعدی قطار بود. ما چندین ماه در آن‌جا به دور از خانواده‌هایمان زندگی کردیم در حالی که شرایط موجود واقعا عجیب و غریب بود، همانگونه که از فیلم و پلان هایش نیز می‌توان این موضوع را کاملا درک کرد.»

او با تاکید بر این‌که از نتیجه کار راضی است، بیان کرد: «برای بازی در این نقش آسوده خاطر بودم چون می‌دانستم سامان سالور پشت شخصیت اصغر تمام قد ایستاده است و تا به آن اصغری که در ذهنش بود، نرسد محال است حتی از یک پلانش بگذرند. این نکته بسیار به من قوت قلب می‌داد. پس از پایان یافتن فیلمبرداری هیچ یک از عوامل پشت دوربین دیگر نمی‌توانستند با من ارتباط برقرار کنند چرا که همه آن‌ها به دنبال اصغر بودند. البته خودم نیز همین احساس را داشتم و تا مدت‌ها دچار دوگانگی شخصیتی و رفتاری شده بودم.»

برچسب‌ها: