هنر و تجربه: جشنواره «انجمن فیلم آمریکا»(AFI) که با حمایت مالی شرکت «آئودی» برپا می‌شود، در سال ۲۰۱۶ در لس‌آنجلس، پایتخت سینمایی جهان، به مدت یک هفته از دهم تا هفدهم نوامبر برگزار خواهد شد.
هم‌زمان با اعلام زمان برگزاری سی‌امین دوره این رویداد سینمایی، مسئولان آن به طور رسمی خبر دادند که فیلم‌سازان سراسر جهان می‌توانند آثارشان را برای بررسی به این جشنواره معرفی کنند.
این جشنواره از این نظر منحصربه‌فرد است که در حد و اندازه‌ی خودش تنها جشنواره‌ای است که برای عموم تماشاگران آزاد و رایگان است. این رویداد سینمایی بارها فیلم‌ها و فیلم‌سازان متنوع و متفاوتی را به خود دیده است که موفقیت‌شان را از این جشنواره آغاز کرده‌اند. سال گذشته، ۱۳۰ فیلم از ۴۵ کشور در این جشنواره به نمایش درآمدندکه از آن جمله می‌توان به فیلم‌های نامزد اسکاری مانند «The Big Short»، «پسر شائول»و «یک جنگ»  اشاره کرد.
این رویداد سال گذشته در کنار اولین نمایش جهانی بعضی فیلم‌ها، پذیرای حضور مهمانان سرشناسی چون ریدلی اسکات، بنیسیو دل‌تورو، مایکل کین، شارلوت رمپلینگ، آنجلینا جولی‌پیت، براد پیت، سیلوستر استالون و سیرشا رونن بود که با برخی از علاقه‌مندان به گفت‌وگو نشستند.

برچسب‌ها: