هنر و تجربه: نقد و بررسی فیلم سینمایی «بهمن» ساخته مرتضی فرشباف روز دوشنبه ۱۷ اسفندماه در سالن سینما سوره اصفهان برگزار می‌شود.

جلسات نقد و بررسی فیلم‌های گروه هنروتجربه دوشنبه‌ها در اصفهان برقرار می‌شود و این دوشنبه سالن سینما سوره  میزبان آخرین جلسه نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده  گروه هنروتجربه در سال ۹۴ است. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۵ فیلم برای حاضرین به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۷ جلسه نقد و بررسی با حضور مرتضی فرشباف کارگردان فیلم برگزار می‌شود.

«بهمن» از فیلم‌های سال گذشته جشنواره فجر در سی و سومین دوره این جشنواره است و فاطمه معتمدآریا بازیگر اصلی این فیلم است. احمد حامد، مریم شیرازی، امیر نصیری یکتا و شیرین یزدان‌بخش از دیگر بازیگران این فیلم هستند. قصه فیلم بهمن داستان زنی به نام هما از مجرب‌ترین پرستاران بیمارستان است که پیشنهاد شب‌کاری ده روزه‌ای را می‌پذیرد. اولین روز کاریش اولین برف سال می‌بارد. در تمام طول این ۱۰ روز مراقبت نه برفی می‌آید و نه او می‌تواند بخوابد.

«بهمن» دومین فیلم مرتضی فرشباف بعد از فیلم جمع و جور و البته تحسین‌شده «سوگ» است. فیلم‌نامه بهمن را فرشباف با همکاری نسیم مرعشی نوشته‌است. تهیه کنندگی این فیلم را نیز جواد نوروزبیگی برعهده دارد.

برچسب‌ها: