هنر و تجربه:  شرکت «دی‌جی‌آی» (DJI) در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا مدل‌های متنوعی از پهبادها را برای مصرف‌کنندگان مختلف و حرفه‌‌ای‌ها طراحی و وارد بازار کند، اما مدل جدیدی که این شرکت با عنوان «شبح چهار» (the Phantom 4) و به قیمت هزار و چهارصد دلار روانه‌ی بازار کرده است، تنها مدل از این سری خواهد بود. دلیل این موضوع هم به تصمیم ابتدایی برای تولید این مدل برمی‌گردد که از همان شروع کار با هدف کاربری عمومی ساخته شده است. از این رو «شبح چهار» برای همه از مبتدیان گرفته تا نیمه‌حرفه‌ای‌ها و حرفه‌ای‌ها قابل‌استفاده است.

تصویر این مدل در مقایسه با «شبح سه» پنج برابر باثبات‌تر است و قابلیت ضبط آن با فورمت ۴K هم از نهایتاً ۲۵ فریم در ثانیه به حداکثر ۱۲۰ فریم در ثانیه به صورت ۱۰۸۰p بهبود یافته است. علاوه بر این، مدل جدید لنز به‌مراتب بهتری دارد که در آن تیزی گوشه‌های تصویر اصلاح شده و خطای رنگی مدل قبلی هم برطرف شده است.

«شبح چهار» اولین پهباد عمومی است که از سیستم شناسایی بصری فوق‌العاده پیشرفته و سیستم تشخیص صدا بهره‌مند است و این موضوع نه‌ فقط باعث می‌شود که پرواز آن با امنیت بیش‌تری انجام شود بلکه به کاربران اجازه انجام کارهایی را می‌دهد که پیش از این هرگز میسر نبوده‌اند.

این مدل با پنج دوربین و سیستم صوتی هوشمندش، اطلاعات بصری بسیار زیادی را دریافت می‌کند و حتی اگر شما مستقیم آن را به سمت یک دیوار یا درخت هدایت کنید یا ناگهان تصمیم به کاهش ارتفاع و سقوط بگیرید، به صورت خودکار از برخورد با جسم دیگر یا زمین جلوگیری می‌شود و پهباد در فاصله‌ی امنی از سوژه قرار می‌گیرد.

 

برچسب‌ها: